Po extrémnych mrazoch prišlo snehové inferno! Kalamita paralyzuje Slovensko

Situácia je zúfalá.
Zdroj: TV Markíza

Východ i stred Slovenska zasypal sneh, situácia sa ani zajtra nezlepší.

Počasie dnes zabrnkalo na nervy Stredoslovákom i Východniarom. Sneh na cestách spôsobil hotovú pohromu. Vodiči nadávali na cestárov, vraj ich zima našla nepripravených. Košice sa prebudili do dopravného chaosu. Do mesta a z mesta to autom išlo ťažko.

Toto je typický obrázok dnešných zasnežených Košíc. Desiatky dopravných nehôd a nekonečné kolóny.

„Všetky naše jednotky sa enormným úsilím snažia zmierňovať následky poveternostných podmienok," povedala hovorkyňa spoločnosti Kosit Silvia Karólyová.

Všetky mechanizmy boli vraj na cestách ale vodiči hromžili.

„Pozrite sa na okraj, ani jeden nie je odhrnutý, to znamená, že od rána nič neprešlo," opisuje vodič Ladislav. Skolabovala aj mestská hromadná doprava. Autobusy sa nevedeli dostať do kopcov.

„V električkovej doprave máme meškania do 10 minút. V autobusovej doprave sú meškania od 10 minút do 1 hodiny. Naďalej platí, že nezastavujeme v kopcovitých terénoch," oznámila hovorkyňa Dopravného podniku Michaela Karaffová.


Diaľnica D1 v smere do Košíc je od skorého rána takmer neprejazdná. Vytvorila sa tu niekoľko kilometrov dlhá kolóna. A autá v nej sa hýbu iba veľmi, veľmi pomaly.

Nielen na diaľnici, ale aj na viacerých úsekoch ciest spôsobili problémy najmä skrížené kamióny.

„Okrem intenzívneho sneženia nám komplikujú prácu aj kamióny, ktoré majú letné pneumatiky. Čiže na toto obdobie úplne nevhodné obutie," opísala situáciu hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková.

Aj horský priechod Soroška bol zrána neprejazdný. V Rožňavskom, Trebišovskom a Michalovskom okrese vyhlásili prvý kalamitný stupeň.

Situácia sa zrejme ani zajtra nezlepší. Intenzívne sneženie bude podľa meteorológov pokračovať najmä na juhu stredného a na východnom Slovensku. K tomu sa môže pri očakávanom oteplení pridať silný vietor.

KOŠICE/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kalamita

Dôležité udalosti