Záhadná smrť ornitológa (†34). Napadnutý svorkou psov alebo zavraždený a pohodený divej zveri?

Bratislavskú políciu už druhý deň zamestnáva záhadná smrť 34-ročného ornitológa.
Zdroj: TV Markíza

Peter sa v sobotu ráno vybral sledovať vtáctvo pri rieke Morava. Okolo obeda ho už ale našli mŕtveho.

Napadnutý svorkou psov alebo zavraždený a pohodený divej zveri? Bratislavskú políciu už druhý deň zamestnáva záhadná smrť 34-ročného ornitológa. Výlet do prírody pri Devínskej Novej Vsi sa mu stal osudným. Príčinu jeho smrti však stále nevedia. Na mieste v pondelok večer zasahovali kukláči.

Peter sa v sobotu ráno vybral sledovať vtáctvo pri rieke Morava. Okolo obeda už ale jeho bezvládne a zakrvavené telo našiel rybár, poranenia mal po celom tele. Výsledky pitvy zatiaľ známe nie sú, jednou z verzií môže byť aj to, že Petra mohol niekto napadnúť, vyhladované diviaky mohli potom už len nevládne telo obhrýzť.

"Ja osobne si myslím, že tomu človeku sa niečo predtým už stalo a potom divá zver, pravdepodobne takto to mohlo byť," uviedol starosta Devínskej Novej Vsi Milan Jambor.

Podľa niektorých obyvateľov sa ale mohol Peter stať obeťou túlavých psov, polícia aj dnes preverovala, ktoré zvieratá z okolia mohli ornitológa napadnúť. Pani Helena je presvedčená, že to boli psi jej suseda. Má ich vraj dokopy päť. "Skáču normálne po idúcich autách a robia zle. Bicyklistu zhodili, tam ho pritlačili pri bránu," uviedla suseda.

Polícia to však považuje len za jednu z vyšetrovacích možností, múdrejší budú až po pitve. Majiteľ týchto psov sa dnes na pozemku neukázal. "Stalo sa nám minulý rok, že sme tu riešili napadnutie psom, ale to bolo také štandardné," dodal starosta.

Viac svetla do prípadu prinesú až výsledky pitvy. Prvé by mali byť k dispozícii už v utorok.

Pozrite si reportáž redaktora TV Markíza Branislava Tomagu:


DEVÍNSKA NOVÁ VES/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Smerť

Dôležité udalosti