Chudnutie pri domácich prácach: Prečítajte si, pri čom spálite najviac kalórií

Ženy a stres - ilustračná snímka
Zdroj: shuterstock.com

Vymeňte fitko za domáce práce

Domáce práce. Slová, pri ktorých niektorým z nás naskakujú zimomriavky, iným zase úsmev na tvári, lebo svoj dom uvidia lesknúť sa čistotou. Avšak, aj pre tých, ktorí nemajú upratovanie v láske, máme dobré správy! Podľa portálu Independent môžete pri domácich prácach výrazne schudnúť.

Robenie domácich prác pomáha spaľovať viac kalórii, ako by ste si mysleli. Takže, ak ste si dali do nového roka predsavzatie, že schudnete, ide to aj jednoduchšie ako len drinou vo fitku. Viete, pri ktorých prácach spálite najviac kalórií?

Upratovanie

Do tejto sekcie zaraďujeme jednoduché práce ako utieranie prachu alebo vešanie prádla. Pri týchto dvoch činnostiach môžete spáliť okolo 171 kalórií za hodinu. Ak k tomu pridáte ešte niečo navyše, napríklad vysávanie, môžete spáliť za hodinu ešte viac kalórií. Počet kalórií, ktoré spálite pri tomto type domácich prác môžeme prirovnať skoro k štyrom keksíkom naplnených džemom a poliatych čokoládou.

Zametanie a hrabanie

Zametanie alebo odhrabávanie špiny či listov zo záhrady vám môže pomôcť spáliť až okolo 269 kalórií. Ak sa tejto domácej práci budete venovať aspoň pol hodinu denne, spálite 135 kalórií, čo sa už dá prirovnať k plechovke sladkého nápoja.

Sťahovanie nábytku

Pokiaľ sa chystáte prerobiť spálňu alebo obývačku, aby ste zmenili trocha výzor izby, smelo do toho! Posúvanie nábytku a reorganizovanie izieb spaľuje až 408 kalórií v priebehu hodiny. Takže, ak popresúvate nábytok aspoň v dvoch izbách, je to to isté, akoby ste hrali 50 minút tenis.

Starostlivosť o záhradu

Po tuhej zime si na jar môžete nasadiť rukavice a pustiť sa do upratovania záhrady. Pri tejto činnosti môžete spáliť až 339 kalórií, čo sa rovná jednej fľaške piva. Takže, ak sa chystáte po zime chudnúť, určite sa vyberte do záhrady.

Maľovanie izieb

Ak jedno z vašich novoročných predsavzatí bolo maľovanie izieb, tak sa mu určite nevyhnite. Nielen, že skrášlite miestnosti, ale spálite aj 306 kalórií. Ak sa náhodou chystáte na väčšie maľovanie, ktoré môže zabrať aj štyri hodiny, kľudne sa môžete potom odmeniť dvoma hamburgermi, pretože spálite 1 200 kalórií.

Dúfame, že sme vás dobre navnadili a odteraz budete domáce práce robiť s úsmevom na tvári.

BRATISLAVA/bh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti