Z krásky sa stal netvor! Žena po nepodarenej plastike takmer spáchala samovraždu

Z krásky sa stal netvor! Žena po nepodarenej plastike takmer spáchala samovraždu
Zdroj: thedoctorstv.com

Po nepodarenej plastickej operácii oslepla na jedno oko a podkožné výplne spôsobili, že jej čelo doslova stieklo na tvár.

Carol Bryan (54) z Floridy si v roku 2009 nechala pod kožu implantovať výplne, aby jej pleť vyzerala hladšie. Namiesto krásy ju jej čelo takmer dohnalo k samovražde a spôsobilo jej vážne a trvalé zdravotné problémy. Do čela jej vstrekli silikón, no výplň bola nestabilná, čelo jej opuchlo a v oblasti sa okamžite začal tvoriť hnis.

Zo sebavedomej ženy sa stal samotár

Postupne sa jej vrchná časť tváre zosunula. Carol zostala znetvorená a preto začala žiť ako úplný samotár. Keď sa videla v zrkadle nechcela veriť, že je to ona. Zahnisané čelo jej tlačilo na oči tak silno, že si ho musela zalepiť páskou, aby jej nepadalo a ona mohla vidieť aspoň na jedno zdravé oko. To už Carol denne premýšľala o samovražde, napísal Daily Mail.

Zdroj: YOUTUBE/INSIDE EDITION

Nádej jej vrátil až špičkový odborník Dr. Reza Jarrah z Kalifornskej univerzity, ktorý zúfalej žene sľúbil, že sa jej pokúsi vrátiť ľudskú podobu. Paradoxné je, že Dr. Jarrah nie je plastický chirurg, ale venuje sa rekonštrukčnej chirurgii. Teda pomáha ľudom znetvoreným pri autonehodách alebo ťažkých úrazoch.

Na prvej prehliadke u Dr. Jarraha sa Carol priznala, že je to prvýkrát za šesť rokov, čo ju niekto videl bez okuliarov a zakrytej tváre.

„Keď som bola tridsaťročná, ľudia si ma všímali, môžem povedať, že som bola atraktívna, verila som si," spomína Carol.

Keď bola staršia a zbadala prvé vrásky, nechala si vpichnúť botox. „Bolo to úžasné, z mojej tváre zmizli celé roky," povedala o svojich prvých skúsenostiach s vylepšeniami.

Zdroj: YOUTUBE/INSIDEEDITION

„Nedá sa slovami opísať, aká som pánovi doktorovi vďačná. Bol jediný, kto mi chcel pomôcť a zobral na seba všetko to riziko spojené s nápravou môjho stavu," teší sa dnes.

Dnes vedie kampaň organizácie Face2Face (Tvárou v tvár), ktorá bojuje za prísnejšie pravidlá pre doktorov praktizujúcich estetickú chirurgiu. „Chcem, aby sa niečo podobné už nikomu nestalo," dodala.

BRATISLAVA/DAILY MAIL, ROCK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.