Zaujímavý experiment. Ktoré topánky vám vyčarujú najkrajší zadok?

V ktorých topánkach je ženský zadok najkraší?
Zdroj: Daily Mai/ Natasha Pszenicki

Modelku v nohavičkách nafotili v ôsmich pároch topánok.

Minulý týždeň módna "biblia" Vogue vydala zaujímavý módny diktát. Zástupkyňa šéfredaktorky Emilly Sheffield vyhlásila, že najideálnejšími topánkami pre ženy sú lodičky na nie príliš vysokých podpätkoch. Nielen preto, že sú pohodlnejšie ako tie na vyšších podpätkoch, ale aj preto, lebo robia ženský zadok krajším. Môže výška podpätkov skutočne ovplyvniť, ako bude váš zadok vyzerať?

Vyskúšali to v redakcii Daily Mail. Modelku v nohavičkách nafotili v ôsmich pároch topánok. Ku každému z nich sa vyjadrila odborníčka Emma Supple.

1. Balerínky

Balerínky síce môžu byť pohodlné, ale práve ony najviac zvýraznia nedostatky na vašom pozadí. Keď v nich totiž stojíte, sedacie svaly sú uvoľnené, takže váš zadok automaticky klesne. Ďalším problémom balerínok je, že zvýraznia aj nedostatky v tvare nohy. Práve pri nich sa ukáže, ak máte jednu nohu dlhšiu ako druhú.

2. Klasické lodičky

Majú najpohodlnejšiu výšku podpätku a keď si ich obujete, váš zadok bude pôsobiť pevnejšie a menší. Držanie tela sa okamžite zmení, pretože automaticky tlačíte pozadie dozadu a panvu dopredu, aby ste udržali rovnováhu.

3. Topánky so širokými podpätkami

Päty majú viac stability a vaša telesná hmotnosť sa lepšie rozloží. Ide o najpohodlnejší model topánky a postoj tela je oveľa lepší ako pri klasických lodičkách. Lenže zadok až tak nevystrčíte a tým pádom pôsobí plochejším dojmom.

4. Topánky na platforme

Vďaka týmto topánkam sa zadok tlačí smerom von, opticky sa vám predĺžia nohy a zdvihne pozadie. Ale flexibilita nohy je ohrozená. Topánky pôsobia síce pohodlne, ale celé telo je kvôli nim naklonené dopredu a tak vyvíja tlak na kolená. Nemusí vás z nich bolieť len chrbát, ale ako ramená.

5. Tenisky

Ak si obujete tenisky, bude váš zadok pôsobiť mohutnejšie. Najviac sa to ukáže u žien, ktoré majú sedavé zamestnanie. Aj nedávna štúdia izraelských vedcov ukázala, že pri takomto zamestnaní sa tuk ukladá najviac na zadku. V teniskách sú nohy dobre podporované najmä na pätách a váha je tak rovnomerne rozložená medzi pätami a špičkami. Ale pri chôdzi tak nezapájate sedacie svaly, ako keď si obujete topánky na vyšších podpätkoch.


VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti