Domáce

Sulík hrá postavu, ktorú by nikdy nerobil

Sulík a Nicholsová v predstavení - Richard, neblázni!
Zdroj: YouTube.com

SaS cestuje po Slovensku, aktivizuje pre eurovoľby.

Kým zajtra sa končí prvá z predvolebných kampaní - prezidentská, už teraz sa začína ďalšie. Aj keď sú voľby do európskeho parlamentu až v máji, politické strany začali agitovať. Sloboda a Solidarita to urobila netradične. O utorka začne chodiť po Slovensku s predstavením o Európskej únii - Brusel, neblázni!

Zdroj: YouTube.com

Pod režisérskou taktovkou si zahrali líder kandidátky Ján Oravec, Lucia Nicholsonová a samozrejme šéf strany Richard Sulík. Ten v predstavení stvárňuje postavu eurokomisára Richarda, ktorý rozdeľuje zvyšné úniové peniaze lárom-fárom.

Ak nám prezradila Lucia Nicholsonová, na nápad prišli spoločne so Sulíkom, keď zbierali podpisy pod prezidentskú kandidatúru Petra Osuského (pozn. redakcie vzdal 29. januára). "Chceli sa sa voličom prihovoriť inak, ako klasickými politickými floskulami. Aby sme ich oboznámili s nezmyselnými nariadeniami, ktoré k nám občas prichádzajú, chcelo to nadsázku, humor a satiru. A tak vznikla myšlienka kabaretu," prezradila pre tvnoviny.sk kandidátka.

Autorom skečov je spomínaný režisér Nikita Slovák a kabaret uvidia ľudia v 35 mestách.

SaS bola jednou z prvých strán, ktorá predstavila kandidátku pre eurovoľby. Okrem spomínaných aktérov predstavenia ešte kandidujú Martin Poliačik, Kálmán Petöcz, Anna Zemanová, Pavol Podolay, Natália Blahová, Štefan Pecen, Michal Bróska, Richard Marko, Andrey Buday a Rastislav Masnyk.

BRATISLAVA/zg

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti