Čítanie z tváre. Váš výraz o vás prezradí aj to, čo nechcete

ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock.com

Schopnosť čítať z tvárí ľudí vám výrazne pomôže pri dosahovaní úspechov vo všetkých oblastiach.

Naše tváre vždy odrážajú jednu zo šietich emócií. Už Sigmund Freud povedal, že kto má oči, aby videl a uši, aby počul, sa môže hravo presvedčiť o tom, že žiadny smrteľník neudrží tajomstvo. Aké emócie sa nám odrážajú v tvári a prečo ich tak často maskujeme? Píše prozeny.blesk.cz.

Z celkového dojmu tvoria slová len sedem percent. Tón hlasu 38 percent a reč tela 55 percent. Tvrdí to psychoanalytik a hypnoterapeut Richard Webster vo svojej knihe Čítanie z tváre.

Schopnosť čítať z tvárí ľudí vám výrazne pomôže pri dosahovaní úspechov vo všetkých oblastiach. Môže sa to naučiť každý.

Prekvapenie

To, že je človek prekvapený, spoznáte podľa čela, úst a očí. Obočie sa oblúkovito nadvihne, zvýraznia sa vodorovné vrásky na čele, viac vynikne belmo v očiach, čeľusť poklesne a ústa sú uvoľnené a niekedy pootvorené.

Šťastie

To, že ste šťastní, ľudia obvykle vedia podľa toho, že sa vrelo usmievate. Úsmev vyžaruje z očí, úst aj tváre. Dolné viečka sa trochu zdvihnú a pod nimi vidíte vrásky. Oči sú iskrivejšie a v kútikoch sa môžu objaviť vejáriky vrások. Ústa sa roztiahnu do širokého úsmevu a vrásky vedúce od nosa ku kútikom úst sa zvýraznia. Vďaka tomu sa tvár akokeby nafúkne a podvihne. Obvykle sa pri tom tiež pootvoria ústa a odhalia sa horné zuby.

Strach

Túto emóciu zachytíte najmä vďaka zmenám obočia, čela, očí a úst. Obočie sa nadvihne a priblíži k sebe. Vrásky na čele budú výraznejšie a uprostred čela budú hlbšie. Ľudia, ktorí sa niečoho boja, doširoka otvoria oči, až sa nad dúhovkou objaví očné beľmo. Ústa sú uvoľnené a niekedy pootvorené.

Zlosť

Túto emóciu taktiež odhaľujú obočie, ústa a niekedy aj nos. Keď je niekto znechutený alebo rozčúlený, díva sa priamo na osobu, ktorá v ňom  zlosť vyvolala. Obočie sa zníži a medzi ním sa vytvoria vrásky. Horné aj dolné viečka sa napnú a oči sa zúžia. Čeľusť akoby stuhne a zníži sa aj frekvencia žmurkania. Rozzhnevaný pohľad potom pôsobí ešte hrozivejšie. Pery sú zovreté a kútiky úst smerujú mierne nadol. Niektorým ľuďom sa tiež rozšíria nosné dierky.

Odpor

Odpor znázorňujú oči, nos, ústa. Dolné viečka sa zdvihnú a hneď pod očami sa vytvoria jemné vodorovné vrásky. Na nose sa tiež objavia vrásky, vďaka čomu sa zdvihne tvár. Horná pera sa ohrnie a uprostred sa na nadvihne.

Smútok

Smútok odrážajú na tvári ústa, obočie a čelo. Ústa sú uvoľnené, kútiky zvesené. Niekedy sa môžu pery trochu chvieť. Vnútorná časť obočia sa nadvihne, zvýraznia sa tak kolmé vrásky medzi obočím a vodorovné vrásky v strede čela. Často z očí tečú slzy alebo sa môže zdať, že má dotyčný slzy na krajíčku.


BRATISLAVA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.