Tieto dizajnérske skvosty vyrobili slovenskí študenti

Oddychové kreslo Sitto, ktorého autorkou je Soňa Otiepková z STU.
Zdroj: SITA

Kúsky sú súčasťou veľtrhu nábytku v Nitre.

Podporiť autorský dizajn, jeho tvorcov - dizajnérov a kvalitnú domácu sériovú produkciu je cieľom Fóra dizajnu. Je súčasťou veľtrhu nábytku v Nitre, ktorý potrvá do 16. marca. Fórum dizajnu vytvára špeciálny priestor pre mladých autorov a študentov škôl, ktoré sa programovo venujú dizajnu nábytku.

Zdroj: SITA

Nekomerčný projekt naštartovala pred 17 rokmi spolupráca organizátora veľtrhu nábytku Agrokomplex - Výstavníctvo s bratislavskou Vysokou školou výtvarného umenia a so Slovenským centrom dizajnu.

Zdroj: SITA

Všetky doterajšie ročníky boli nositeľmi nejakej idey. V počiatkoch bolo dôležité upozorniť na nábytok ako súčasť kultúrneho fenoménu v daných historických súvislostiach. Postupne sa ukázalo zaujímavým postaviť do konfrontácie sériovo vyrábaný nábytok s autorským solitérom, konštatovala kurátorka výstavy Katarína Hubová. Tohtoročný ročník sa nesie v znamení témy Vonku ako doma - Dizajn pre exteriér a interiér.

Zdroj: SITA

"Súčasná doba poskytuje dizajnérom a výrobcom rôzne druhy materiálov a technologických možností ich spracovania. Táto skutočnosť sa odráža na ich využití v interiéroch aj exteriéroch. Práve kombinácie materiálov, uplatnené pri návrhoch a výrobe nábytku či bytových doplnkov, môžu ozvláštniť bytové i verejné priestory, vyvolávať u užívateľov nové pocity a sprostredkovať im nové zážitky," povedala Hubová. 

Zdroj: SITA


Fórum dizajnu by malo pomôcť upriamiť pozornosť širokej verejnosti na to, že aj exteriér mesta, ulice či záhrady patrí k priestorom, ktoré veľmi často využívame v pracovnom i oddychovom čase.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

"Nemalo by byť ľahostajné, ako verejný priestor vyzerá, ako sa v ňom cítime. Interiérové prvky by zasa mali voľným spôsobom reflektovať na spojenie s prírodou alebo aspoň s prírodným materiálom, tvrdí kurátorka výstavy.

Zdroj: SITA

NITRA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti