Viera z Detvy nafúkala za volantom viac, ako mnohí chlapi

Viera z Detvy nafúkala za volantom viac, ako mnohí chlapi
Zdroj: TV Markíza

Na našu otázku, či si uvedomovala, že ohrozovala iných ľudí a či je jej to ľúto, mlčala.

Dala si pár poldecákov a sadla za volant! To údajne povedala štyridsiatnička Viera, keď jej policajti dali fúkať. Z výsledku boli poriadne prekvapení. Bola vraj na salaši, kde čo to popila. Nebránilo jej to ale sadnúť si za volant.

Viera z Detvy počas jazdy najprv poškodila spätné zrkadlo okoloidúceho auta, potom skončila s autom v snehovom záveji.

"Pri dychovej skúške jej namerali najskôr 0,98 a pri opakovaní až 1,19 miligramu alkoholu v krvi, čo je v prepočte 2,45 promile," potvrdila policajná hovorkyňa.

Viera teda zrejme vypila päť až šesť poldecákov zhruba 40 percentného alkoholu. Na našu otázku, či si uvedomovala, že ohrozovala iných ľudí a či je jej to ľúto, mlčala.

Na súde ju uznali vinnou pre ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. Sudca jej vymeral podmienečný štvormesačný trest, no a viesť auto nebude môcť najbližších šesť rokov.

Alkohol pôsobí podľa psychologičky Anny Balgovej na ľudí dvoma spôsobmi. Spomaľuje naše pohyby, reč, rozhodovanie aj schopnosť reagovať. Na druhej strane - niektoré procesy v našom tele urýchľuje.

"Zvyšuje aktivitu v mozgových centrách, ktoré zase zvyšuju hladinu dopamínu. A ten dopamín spôsobuje, že sa cítime nadnesene, máme lepšiu náladu, je to akoby ste išli na dovolenku," hovorí.

Pod vplyvom alkoholu potom robíme rozhodnutia, ktoré by sme triezvi neurobili. A možno je v tom aj staré známe: mne sa to nemôže stať. V povznesenej nálade mnohí vodiči veria, že šoférovanie zvládnu bez nehody. 
DETVA/ TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Detva

Dôležité udalosti