Minister dopravy sľubuje zmenu, ktorá poteší mnohých vodičov

Stanica technickej kontroly
Zdroj: TV Markíza

Nezmyselné pokuty za zmeškanie STK sa stanú minulosťou.

Prívesný vozík používa len sporadicky, no pokutu za zmeškanie povinnej STK bude platiť rovnako vysokú ako za auto. Divák nás upozornil na problém, ktorý straší nejedného vodiča. Odvolal sa a dúfal že úrady mu 165-eurovú pokutu odpustia, nepochodil a pokutu mu ešte aj zvýšili o 30 eur. Minister dopravy sľubuje zmenu, ktorá poteší viacerých vodičov.

Na prívesný vozík platia rovnaké pravidlá ako pre auto. Od prvého prihlásenia po štyroch rokoch musí prejsť prvou technickou kontrolou, potom každé dva roky od poslednej kontroly. No a úradom je jedno či ho využívate každý deň alebo ho vytiahnete z dvora raz za čas. Zabudnete na STK a hneď platíte 165 eur. A to už je priveľa aj podľa dopravného konzultanta. To, že zákon je neprimerane prísny priznáva aj minister dopravy Árpád Érsek.

Povinnosť absolvovať prvú STK po štyroch rokoch od prihlásenia síce nezrušia no potom už nebudú musieť majitelia prívesných vozíkov chodiť každé dva roky na STK. Povinnosť chodiť každý štvrtý rok na STK chce minister dopravy navrhnúť aj pre majiteľov motoriek a možno aj štvorkoliek. Táto zmena by podľa dopravného konzultanta potešila tisíce motoristov na Slovensku.


 

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ministerstvo dopravy

Dôležité udalosti