Samsung priznal chybu. Potvrdili, prečo explodovali ich telefóny

Galaxy Note 7 má problém s batériou.
Zdroj: YouTube / CNET

Juhokórejská spoločnosť priznala problém.

Juhokórejská spoločnosť Samsung v pondelok oficiálne potvrdila, že problémy s prehrievaním inteligentných telefónov Galaxy Note 7 spôsobili chybné batérie. Tie mohli v niektorých prípadoch viesť až k vznieteniu alebo dokonca explóziu. Firma to potvrdila na základe testov, informuje The Guardian. "Úprimne sa ospravedlňujeme za nepohodlie a obavy, ktoré boli  spôsobené našim zákazníkom.," uviedol vedúci mobilného podnikania spoločnosti Samsung Koh Dong-jin v Soule.

Zdroj: AP

O tom, že za problémy telefónov môžu batérie, sa špekulovalo už skôr. Zástupcovia juhokórejského elektronického gigantu to však oficiálne potvrdili až teraz. Spoločnosť Samsung zároveň poprela, že by problémy súviseli s čímkoľvek iným ako s batériami.

Samsung Galaxy Note 7 sa začal predávať na konci augusta, prakticky okamžite bol však z pultov obchodov stiahnutý, pretože sa u neho začali prejavovať vady zabudovanej batérie. Tie sa prehrievali, v niekoľkých prípadoch začali dokonca horieť. Niektorí používatelia dokonca hovoria priamo o explóziách.


SOUL/kacs

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Galaxy note 7

Dôležité udalosti