Ako sa vyhnúť vyrážkam na tom najhoršom mieste? A tvár to nie je

Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock.com

Niektorí ľudia si myslia, že nepríjemné vyrážky na pozadí vznikajú aj nič nerobením a začnú intenzívnejšie cvičiť. Ale cvičenie to môže ešte zhoršiť.

Poznáte to, chystáte sa na nejakú dôležitú udalosť a ako  naschvál sa vám na tvári vyhodí vyrážka. Niektorí ľudia ich však majú stále a boli by najradšej, keby boli na nejakom skrytom mieste. Ale ľudia, ktorým sa občas vyhodia vyrážky na pozadí vedia svoje. Či už sú to ženy alebo muži. Píše The Sun.

Spôsobuje to podráždenie pokožky alebo vrastené chĺpky, čo je ešte horší prípad, pretože sa môžu zapáliť a koža potom nepríjemne svrbí. Oficiálny názov pre túto nepríjemnosť je folikulitída. Ide už o štádium opuchnutia a bolesti.

Niektorí ľudia si myslia, že nepríjemné vyrážky na pozadí vznikajú aj nič nerobením a začnú intenzívnejšie cvičiť. Ale cvičenie to môže ešte zhoršiť. Ak si totiž oblečiete obtiahnuté legínsy, ktoré zadržiavajú pot a nie sú priedušné, k vášmu pozadiu sa nedostane žiadny čerstvý vzduch.

Najlepším riešením je používať neparfumovanú čistiacu pleťovú kozmetiku a prírodné gély. Hneď po cvičení by ste sa mali osprchovať a vyhnite sa syntetickému oblečeniu. Radí doktor Anjali Mahto z Britskej asociácie dermatológov.


VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.