Domáce

Telo dostane zabrať. Rozdiel medzi nocou a dňom bude až 20 °C

Snežienka a šafrán - ilustračná snímka
Zdroj: shuterstock.com

Piatok ešte bude slnečný a teplý, ale v sobotu nás čaká zmena.

Slnečné počasie na Slovensku pokračuje a aj dnes sa teplota na viacerých miestach šplhala nad 15 stupňov.


Družica

Moje slová potvrdzujú aj zábery z družice pretože už dlho sme tu nemali takúto situáciu, že počasie v celej Európe riadi jeden tlakový útvar a to táto mohutná tlaková výš, ktorej stred sa nachádza nad Baltickým morom a bude sa presúvať cez naše územie smerom na juhovýchod.

Zrážky

S tlakovou výšou súvisí aj zrážková činnosť, takže obloha bude nielen nad Slovenskom, ale nad celou Európou jasná a teda aj bez zrážok. Výnimkou bude pobrežie španielska, ale aj napríklad aj Turecko, kde sa zajtra môžu vyskytovať lokálne prehánky.

Teplota

No a pozrime sa aj na teploty, ktoré stále dosahujú rekordné hodnoty a nič sa na tom nezmení ani zajtra, teda Slovensko zostane v teplotnom pásme 10 až 15 stupňov, ale na juhozápade bude ešte teplejšie a teplota môže vystúpiť aj na 16 až 17 stupňov.

Vietor

Cez noc ešte bude fúkať mierny vietor severných smerov, ale cez deň zoslabne a zafúka iba slabý premenlivý vietor, čo je rýchlosť iba do 10 km/h.

Počasie je v týchto dňoch charakteristické výraznými rozdielmi medzi rannými a dennými teplotami. Rána sú pomerne chladné a na väčšine územia mrzne.

Na niektorých miestach sa cez deň oteplí takmer o 20 stupňov. Dnes tak bolo napríklad v Dudinciach, kde ráno namerali -2 stupne a cez deň teplota vystúpila až na 17 stupňov.

Doprava

Aj zajtra bude počasie pokojné, takže by nemalo spôsobovať dopravné komplikácie. V ranných hodinách sa môžu lokálne vyskytovať hmly, ale bude to len ojedinele. Cez deň vás ale chcem upozorniť práve na slnečné počasie, pretože slnečné lúče sú pomerne silné a vodičom môžu zhoršovať výhľad na cestu, tak jazdite maximálne opatrne!

Noc

Ďalšia marcová noc bude na Slovensku jasná až polojasná, takže rátajte s tým, že ráno nám bude opäť zima. Teplota poklesne na 2 až -4 stupne. Nad ránom sa budú tvoriť spomínané hmly, a to najmä v okolí riek a vodných plôch.

Hmly ale nebudú mať dlhé trvanie, pretože sa rýchlo rozplynú a poteší nás opäť krásne slnečné počasie.

Západné Slovensko

Na západnom Slovensku bude teda prevládať slnečné počasie a najvyššia denná teplota vystúpi na 15 až 17 stupňov.

Stredné Slovensko

Aj na strednom Slovensku bude obloha jasná a teplota sa bude pohybovať od 12 do 15 stupňov. Ráno sa môžu ojedinele vyskytovať hmly.

Východné Slovensko

A do tretice slnečný deň čaká zajtra aj východné Slovensko kde najvyššia denná teplota vystúpi na 12 až 16 stupňov.

Hory

Počasie sa nezmení ani na horách, teda má byť jasno a na podhorí sa budú tvoriť ranné hmly. V nadmorskej výške 1 500m sa oteplí na 5 stupňov.

Biopredpoveď

Biopredpoveď zajtra zostáva na 1, a to je len slabá záťaž.

Predpoveď do pondelka

Piatok ešte bude slnečný a teplý, ale v sobotu nás čaká zmena. Cez deň sa obloha od severozápadu zamračí a postupne sa rozprší na celom území. Teplota bude dopoludnia stúpať ale popoludní začne prudko klesať, pretože k nám bude prúdiť studený arktický vzduch.

V nedeľu vystúpi teplota iba na 3 až 10 stupňov a počasie bude zamračené s dažďom od 500 metrov so snežením.

V pondelok sa vyčasí a z premenlivej veľkej oblačnosti lokálne spŕchne. Oteplí sa na 8 až 14 stupňov. A pozor od soboty sa rozfúka aj silný nárazový vietor.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti