Samé úrážky a obvinenia: Černák s Kánom po rokoch opäť zoči-voči!

Ján Kán.
Zdroj: TV Markíza

Obaja sú obvinení z vraždy poľského podnikateľa Grzegorza Szymaneka spred dvadsiatich rokov.

Bývalých mafiánov obvinili z vraždy poľského podnikateľa, no každý z nich tvrdí čosi iné. Kedysi najväčší priatelia si dnes ledva prídu na meno. Vyšetrovateľ národnej kriminálky postavil proti sebe Mikuláša Černáka a Jána Kána. Zoči voči padali urážky aj obvinenia.

Takto si ich pamätáme ešte z 90-tych rokov. Kedysi bok po boku sa dvaja najsilnejší muži horehronskej organizovanej skupiny prišli prihlásiť na políciu. Odvtedy sa ale veľa zmenilo. Jeden je odsúdený na doživotie za množstvo vrážd. Druhý je na slobode a podniká.

Od usmrtenia Poliaka Gžegoža Szymaneka prešlo takmer 20 rokov. Policajti prípad nanovo otvorili. Z vraždy obvinili oboch a bývalí komplici sa tak stretli opäť.

Boli sme pred väznicou v Banskej Bystrici. Práve za jej múrmi prebiehala konfrontácia medzi Mikulášom Černákom a Jánom Kánom. Trvala približne pol hodinu.
„Konfontácia prebehla normálne, Černák sa priznal," opísal dnešné stretnutie Ján Kán.

Na otázku či bol pri vražde Szymaneka odpovedal: „Potom, príde čas, keď sa vám vyjadrím. Teraz nie v tomto štádiu."

„Ján K. pri konfrontácii všetko poprel, trošku začali hrať emócie - taká miernejšia zmes invektív, hlavne zo strany Jána Kána. Bolo vidieť, že obidvaja sú nervózni. Kán povedal Černákovi, že by si mohol psychiatra zabezpečiť...," povedal obhajca Mikuláša Černáka František Polák.


Markíza získala kompletný prepis konfrontácie medzi mužmi

Mikuláš Černák: „Veľmi dobre vieš, Jano, že pokiaľ by si nebol poskytol svoj telefón Szymanekovi, tak Szymaneka sme nemuseli zavraždiť. Nosil si kuklu, keď sme k nemu chodili."
Ján Kán: „Ja len rozmýšľam, že koľko zloby je v tebe a koľko zákernosti. Čo on (Černák) tvrdí, je absolútny nezmysel, nebudem sa momentálne k tomu vyjadrovať."

Szymaneka držali najskôr na chate a žiadali výkupné, ktoré im aj sľúbil. Napriek tomu mu Černák zo slovami „stretneme sa v pekle" nakoniec strelil do úst. No zomierajúci Poliak vraj ešte chrčal. Bývalý boss tvrdí, že zbraň podal Kánovi a ten konal.

Mikuláš Černák: „Vystrelil mu na hrudník."
Ján Kán: „Černák klame a nemám sa k tomu ako vyjadriť."

Po tom, ako Černák začal vypovedať k 32 skutkom, Kána obvinili trikrát - za vraždy - bývalého prednostu okresného úradu v Poprade Vladimíra Bachledu, kulturistu Petra Grolmusa a Tibora Kohuláka.

Kán sa k tomu teraz odmietol vyjadriť. Vraj nechce prilievať olej do ohňa. Dnes ctihodný podnikateľ netají, že bol súčasťou organizovanej skupiny obávaných černákovcov.

BANSKÁ BYSTRICA/Zuzana Ondrušková

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ján kán

Dôležité udalosti