Rozprávate sa pred spaním s vašou polovičkou?

Muž so ženou v posteli
Zdroj: Shutterstock.com

Podeliť sa o novinky s vaším priateľom pred spaním, udrží váš vzťah v harmónii.

Pevný vzťah alebo manželstvo, dlhý a zdravý život, kvalitný spánok. Aj vy máte problém spojiť tieto veci dokopy?

V dnešnej dobe je naozaj ťažké sústrediť sa na všetko. Buď si doprajete kvalitný spánok, alebo sa budete venovať svojej polovičke. To je dilema, ktorej čelí nejeden z nás.

Podľa najnovších štúdií, ktoré uverejnil portál Daily Mail, dokážete stihnúť oboje. Jeden z najlepších spôsobov ako to urobiť, je rozprávať sa v posteli. Je pokročilý čas, ľahnete si do postele a rozprávate si zážitky, ktoré ste cez deň zažili. Tieto rozhovory vám nemusia zabrať viac ako 20 minút. Podstatné je, že dáte najavo svoje pocity.

Výskum dokázal, že tí, ktorí sa delia o dobré správy pred spaním, sú viac oddýchnutí, majú intímnejší vzťah a sú menej v strese. Nemusia to byť vždy iba veľké novinky, stačia malé zážitky, ktoré zažijete počas dňa, ako napríklad malý úspech v práci alebo sa podelíte o rozhovor, ktorý vás v ten deň potešil.

Výsledok tejto malej zmeny vo vašom vzťahu, má veľký dopad na vaše zdravie. Znižuje to riziko chorôb, ktoré prichádzajú s vekom. Vyhnúť sa môžete stavom úzkosti, nespavosti a neaktivity vo vzťahu.

Ak sa váš priateľ s vami podelí o dobré správy a úspechy, musíte ho podporovať. Podpora a radosť z jeho úspechov, pre neho znamená viac, ako ste si mohli myslieť. Nepoteší to len jeho, ale spôsobí to dobrý pocit na oboch stranách.

Samozrejme, nie každý deň je plný radosti. Sú dni, kedy ste radi, že ste doma a nemusíte s nikým komunikovať. V takejto chvíli je veľmi dôležité podeliť sa s tým s vaším partnerom. Musíte spolu preberať aj nie práve najlepšie okamihy vášho dňa. Dajte mu najavo vaše obavy a zlé pocity. Tým zabránite pocitom úzkosti a vyhnete sa stresu, ktorý spôsobuje prerušovaný spánok.

BRATISLAVA/bh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti