Opitý policajt začal biť taxikára v stokilometrovej rýchlosti na diaľnici

Ilustračné foto.
Zdroj: TV Markíza

Chytil ho za vlasy a hlavu mu otrieskal o volant. Mohli sa ľahko zabiť.

Mladý taxikár má za sebou šokujúcu noc. Vo vyše stokilometrovej rýchlosti ho napadol muž, ktorého viezol. Podľa našich informácií pracuje bitkár ako mestský policajt v Novej Bani. V taxislužbe mali ale v noci viac incidentov.

Muž ho zavolal do koliby pred Žiarom nad Hronom, odviezť sa chcel až do novej bane. Polhodinová cesta sa ale zmenila na horor.

"Chytil ma za vlasy a trieskal ma o volant, kebyže ma treskne silnejšie, skončíme vo zvodidlách a určite by to inak skončilo," opisuje taxikár.

V Novej Bani zastali, klient totiž začal zvracať. Tým sa ale jeho agresivita neskončila, mladý taxikár začal utekať.

"Kričala, že si ma nájde, a že nedopadnem dobre," povedal.

"Podozrivý muž bol zadržaný na mieste, v čase spáchania priestupku bol pod vplyvom alkoholu, namerali mu 0.89 miligramu v krvi," uviedla vo vyhlásení polícia.


To sú zhruba dve promile. Tento muž pracuje ako mestský policajt v Novej Bani. Tam nám ale povedali, že zatiaľ o priestupku oficiálne nevedia, kým nebudú mať v rukách výsledok vyšetrovania, neurobia nič.

Po útoku mladý taxikár zle vidí na ľavé oko. Pár hodín predtým bitkári zaútočili aj na jeho kolegu. Keď zastavil na červenej, dvaja chlapi ho vytiahli z auta a začali biť. To všetko pred očami jeho klienta.

"Dal mi viacero rán, päsťou, jednu pod oko a ďalšie som už nevnímal, len som sa kryl," spomínal na útok iný taxikár.

Polícia tento prípad preveruje ako podozrenie z prečinu výtržníctva. Podozrivých mužov už polícia vypočula.

Bitkári už teda skončili v rukách polície. Majiteľ taxislužby sa ale na vyšetrovanie nechce spoliehať a pripravuje opatrenia, aby ochránil svojich vodičov."

"Po týchto incidentoch určite do vozidiel namontujeme kamery. Je mi veľmi ľúto zákazníka, ktorý bol pri prvom incidente, chcem sa mu touto cestou aj ospravedlniť, ale horšie by bolo, keby tam sedela matka s dieťaťom," dodal majiteľ taxislužby.


NOVÁ BAŇA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Taxi

Dôležité udalosti