Mestský policajt, ktorý mal opitý zaútočiť na taxikára, je stále v službe!

Ilustračné foto.
Zdroj: TV Markíza

Útočníkovi namerali zhruba dve promile alkoholu! Vedenie mestskej polície sa k incidentu vyjadriť nechcelo.

Policajta sme dnes zastihli v sídle mestskej polície v Novej Bani. Jeho nadriadení stále mlčia. Prípad objasňuje štátna polícia.

"Chytil ma za vlasy a trieskal o volant...surovo, kebyže mi dá silnejšie, mohli sme skončiť vo zvodidlách...," opísal bitku taxikár. V Novej Bani zastali, mestský policajt totiž začal zvracať.

"Tam som začal utekať, naháňal ma a kričal po mne, že si ma chytí, že to nedopadne dobre, tak som volal 158. Oni prišli a spacifikovali ho," hovorí taxikár.

Útočníkovi namerali zhruba dve promile alkoholu! Vedenie mestskej polície sa k incidentu vyjadriť nechcelo, chcú vraj počkať na výsledok objasňovania. Oslovili sme preto primátora - ktorý je im nadriadený.

Od incidentu uplynuli štyri dni. Primátor Novej Bane stále zisťuje všetky jeho okolnosti a povedal nám, že k prípadu sa vyjadrí až vtedy, keď mu budú známe. A teda najskôr zajtra.Nadriadení zatiaľ mlčia a nerobia nič.


Polícia o mestskom policajtovi už hovorí ako o priestupcovi. Prípad totiž riešia ako priestupok. Škoda na aute, ktorú vraj spôsobil, nepresiahla 266 eur a taxikárova péenka je sedem dní.

My sme dnes podozrivého mestského policajta zastihli v práci. Pred kamerou nechcel hovoriť, vraj až kým prípad nebude uzatvorený. Tvrdil ale, že situácia sa stala inak, než opisuje taxikár. To, že stále pracuje ako ochranca zákona je podľa právnika v poriadku.

"Zákon o obecnej polícii ani iné právne nariadenie nezakazuje vykonávať mestskému policajtovi prácu, pokiaľ je len podozrivý," vysvetlil právnik.

Ani keby policajtovi útok na mladíka preukázali, prísť o prácu nemusí. O jeho treste má podľa právnika rozhodnúť náčelník alebo primátor.

Nie je to však prvý prípad, keď o prehreškoch mestských policajtov ich nadriadení mlčali. Leto 2015. Mestskí policajti vo Zvolene sa mlčky prizerajú, ako mladíci nakladajú ženu do kufra auta.

"Príslušníci mestskej polície mali zabrániť takémuto konaniu, mali napríklad vyzvať mužov, aby upustili od takéhoto konania," myslí si bývalý šéf polície Ľubomír Ábel.

Zvolenský magistrát zverejnil tresty pre policajtov až po troch mesiacoch. Vlastne iba pre jedného z nich.

Nová Baňa/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vyšetrenie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.