Gajdoš vraj môže byť prvý minister na odstrel

Minister obrany SR Peter Gajdoš.
Zdroj: TASR

Premiér Fico však na otázku, či má jeho dôveru, nepovedal.

Miesto vlády veliteľský štáb. Slovensko sa ďalej zabáva na funkcionároch, ktorí si rozdali vojenské hodnosti.

Na čele parlamentu - kapitán Andrej Danko, ministrom predsedá - plukovník Robert Fico. Niektorí členovia vlády pritom ani nevedia - za čo výložky vôbec dostali. Vzdať sa ich ale nikto nechystá. 

Prvého povýšil do hodnosti súčasný šéf rezortu obrany Peter Gajdoš. Nielen Andrej Danko sa so svojimi výložkami lúčiť nechce. Zasadnutie vojenského štábu pripomínajú aj rokovania vlády.

Zdroj: TV Markíza

Niekto si odkrútil roky v uniforme, iní zrejme iba mali šťastie. Záložácke hodnosti si totiž Smeráci rozdali päť dní pred voľbami. Ušlo sa napríklad aj na predsedu vlády. "Niektorí ich dostali zaslúžili zaslúžene, niektorí možno tak formálne," myslí si šéf zdravotníctva Tomáš Drucker.

Pýtať sa vraj treba bývalého ministra Martina Glváča. Ten dnes telefón nedvíhal. A minulý týždeň iba odkázal, že povýšenie si ministri zaslúžili. Povedal, že to bolo plne v súlade so zákonom a povyšoval stovky ľudí.

Hlavnej kritike ale naďalej čelí súčasný minister obrany. Do funkcie ho dostal Andrej Danko. A na oplátku od neho dostal funkciu kapitána v zálohe. Vraj za svoje zásluhy.

Na otázku, či z odstupom času už chápe, prečo Dankovom vymenovaní vidí verejnosť problém zopakoval, že postupoval v zmysle platnej legislatívy a nič neporušil. A vyhlásil, že by takto postupoval aj dnes.

V zákulisí sa už ale začínajú ozývať špekulácie - Gajdoš vraj môže byť prvý minister na odstrel. Premiér Fico však na otázku, či má jeho dôveru neodpovedal.


BRATISLAVA/Viktor Serebryakov

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti