Osud syna zavraždenej Veroniky (†27) majú v rukách nemecké orgány

Starý otec ukazuje fotku, na ktorej je Miško s mamou Veronikou.
Zdroj: TV Markíza

Vražda 27-ročnej Veroniky otriasla Slovenskom začiatkom augusta.

Mladú mamičku sedemročného Miška zavraždili. Jeho otec, grécky občan, je obvinený a za mrežami v Nemecku. Čo ale bude s dieťaťom? Osud chlapca majú teraz v rukách nemecké úrady. Dostať ho k starým rodičom na Slovensko nebude jednoduché.

Vražda 27-ročnej Veroniky otriasla Slovenskom začiatkom augusta. Nedávno zatkli v Nemecku jej bývalého gréckeho partnera. Nebohá Veronika má s 31-ročným Grékom syna Miška. Toho mal minimálne rok otec v Nemecku, aj napriek tomu, že bol zverený do starostlivosti svojej matky.

Košický súd o tom rozhodol ešte v marci 2012. Toto rozhodnutie však nebolo vykonané. Rodičia striedavo žili u nás a chvíľu aj v Nemecku. Neskôr sa dohodli, že koncom leta donesie otec chlapca na Slovensko, aby tu nastúpil do školy.

Veronika sa už svojho syna nedočkala. Miesto toho zomrela v prvý augustový víkend rukou vraha. Po zatknutí Gréka, zostal chlapec v Nemecku. Rodičia nebohej Veroniky chcú získať vnuka do svojej starostlivosti. Rozhodnutie o tom, kde chlapec skončí, je v rukách nemeckých súdov.KOŠICE/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti