5 rád, ako dosiahnete zdravú pleť bez akné

Akné
Zdroj: Shutterstock.com

Hviezdna dermatologička vám poradí, ako zbavíte problémov.

Často sa akné spája s pubertou, ale čo ak vás tento nepríjemný spoločník po puberte neopustí? Milióny ľudí na svete trápi ten istý problém a nevedia s ním bojovať.
Dermatologička Daniela Glass prezradila portálu DailyMail, čo akné spôsobuje a ako sa ho zbavíte.

Môžu za to gény

Ak aj vaši rodičia mali ten istý problém, je dosť možné, že to zastihlo aj vás. Štúdie ukázali, že je väčšia pravdepodobnosť, že deti dostanú v tínedžerskom veku akné. Ale nie je to vždy tak. Ak zmeníte životný štýl k lepšiemu, môžete sa mu vyhnúť.

Životný štýl a prostredie

Kožné problémy veľmi úzko súvisia s imunitným systémom a prostredím, v ktorom sa pohybujete. Prach alebo špina vám v boji s akné nepomôžu. Môže za to ale aj vývoj prostredia okolo nás. Zvýšil sa počet áut, továrne produkujú viac a vypúšťajú do ovzdušia škodlivé látky.

Prostredie, v ktorom žijeme je znečistené a snažíme sa našu pleť udržať čistú. Keď príde reč na jedlo, väčšina sa snaží jesť zdravo, ale neuvedomujú si, že aj mliečne výrobky môžu vašej pleti škodiť. Ak obmedzíte mlieko, uvidíte, že aj vašej pleti sa polepší.

Strážte si váhu

Udržiavať sa v kondícií je dôležité nielen pre vonkajší vzhľad, ale aj vnútorný. Nezdravé stravovanie a málo pohybu môže spôsobovať akné. Najlepším spôsobom, ako sa tomu dá predísť, je obmedziť cukor a tukové jedlá.

Prestaňte fajčiť

Fajčenie spôsobuje veľa zdravotných problémov. Okrem akné vám môže privodiť rakovinu, žlté zuby, rýchle starnutie pleti alebo zničené nechty.

Zbavte sa stresu

Stres je takzvaný tichý zabijak. Zapríčiňuje množstvo zdravotných problémov a často ani len netušíte, že ste v strese. Ak sa chcete zbaviť akné, skúste sa upokojiť. Ak vám to nejde a niečo vás trápi, pite večer bylinkové čaje. Tie z tela vyplavia škodlivé látky a pomôžu vám v boji proti akné.

Opatrne s kozmetikou

Ak sa o svoju pleť staráte každý deň a míňate veľa peňazí na kozmetické prípravky, skúste pribrzdiť. Prehnaná starostlivosť môže spôsobiť viac problémov, ako sa na prvý pohľad zdá. Mliečne krémy a pleťové vody stačí veľakrát vymeniť za prírodnú kozmetiku, ktorej zloženie spočíva v jednej látke.

BRATISLAVA/bh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti