Prečo muži milujú náš orgazmus?

Ilustračná snímka.
Zdroj: Nik Merkulov/shutterstock.com

Hoci sa rad žien zhoduje v tom, že je pre nich milovanie krásne aj bez toho, aby ho vždy dosiahli, pre mužov je akousi misiou.

Napriek všetkým možným mýtom istému typu "chlapom ide len o vlastné uspokojenie", ale ... Drvivej väčšine mužov rozhodne záleží na tom, aby ich partnerka pri milovaní dosiahla orgazmus. A majú na to veľa dôvodov.

Sme si bližší

Mužské i ženské telo po orgazme uvoľňuje "hormón šťastia" oxytocín. Spôsobuje, že sa cítime úžasne, posilňuje sa ním pocit zamilovanosti a sme si proste najbližšie, ako je to možné.

Takáto harmónia však nastáva len vtedy, keď vyvrcholenie dosiahnu partneri, ale nemusí to byť spoločne. A aj muži si tento stav (napriek mnohokrát prezentovanej zlej povesti) dokážu náležite užívať.

Nie sú sebci

Hoci sa rad žien zhoduje v tom, že je pre nich milovanie krásne aj bez toho, aby vždy dosiahli orgazmus, ale pre mužov je vyvrcholenie partnerky akousi misiou. Vedia totiž, aké skvelé pocity orgazmus vyvoláva, a tak by ich radi dopriali aj svojej vyvolenej. Uspokojenie partnerky je pre nich rovnako dôležité, ako ich vlastné.

Užívajú si nás

Väčšina mužov považuje za neskutočne sexi, ak svoju partnerku môžu pozorovať, keď dosiahne vyvrcholenie. Ten okamih, kedy žena stratí zábrany a prežíva vďaka svojmu milencovi tú pravú rozkoš, je pre nich neodolateľným pohľadom.

Vzrušujú ich výkriky

So stratou sebaovládania súvisí aj hlasový prejav, ktorý žena pri orgazme vydáva. Výkriky, stonanie- to všetko je ako afrodiziakum. Pre mužov je sluch veľmi dôležitým zmyslom, ale pri  sexe to platí dvojnásobne.

Zdroj: shuterstock.com

Sme krásne

Prekrvená pokožka, uvoľnené svaly, opuchnuté pery, žiariace oči, červené líca, strapaté vlasy. To všetko prispieva k tomu, že sme po sexe naozaj krásne. A ktorý muž by si rád nedoprial pohľad na partnerku v takej chvíli?

Misia splnená

Nie je potrebné si nič nahovárať - pre mužov je partnerkin orgazmus hmatateľným dôkazom, že odviedol "dobrú prácu". A tak naše vyvrcholenie je akési malé pohladenie mužského ega.

Sú zvedaví

Úprimne povedané, muži sú z hľadiska orgazmu v porovnaní so ženami tak trochu ochudobnení. My môžeme zažiť hneď niekoľko druhov vyvrcholenie (vaginálny, klitoriálny), ale aj mnohonásobný orgazmus.

A tak naše telo, resp. jeho schopnosti muža neprestávajú fascinovať. Niektorí potom skúšajú zistiť, koľkokrát za sebou dokážeme vyvrcholiť či akými spôsobmi nás k orgazmu dokážu priviesť, píše bety.cz.

BRATISLAVA/zg, bety.cz

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti