Predĺžte život svojej kozmetiky! Pozrite si, ktorú by ste mali mať v chladničke

Šminky - ilustračná snímka
Zdroj: shuterstock.com

Ak bude vaša kozmetika v chlade, spomalíte chemické reakcie a môžete si ju užívať dlhšie .

Väčšina žien má svoju kozmetiku v kúpeľni alebo na kozmetickom stolíku, aby ju mali hneď po ruke. Komu by sa predsa chcelo stále odbiehať do chladničky. Ak si ju ale chcete užívať čo najdlhšie a nechcete aby z nej vypršali všetky potrebné látky, mali by ste ju mať v chladničke, píše portál Dailymail.

Očný krém

Ak ste mali doteraz svoj krém na oči v kúpeľni, rýchlo ho presuňte. Vlhkosť, ktorá je v kúpeľni nie je pre tento typ krému vhodná. Nie len, že v chlade vydrží dlhšie, ale keď si ho nanesiete studený na oči, zbavíte sa opuchov okolo očí. Najlepšie urobíte, ak si ho nanesiete hneď ráno.

Krém na opaľovanie

Keďže krém na opaľovanie cez zimu často nepoužívate, mali by ste ho schovať do chladu. Ak ho necháte napríklad v skrinke, môže byť v lete menej efektívny a neochráni vás, ako ten, ktorý bol cez zimu v chlade.

Parfum

Možno prekvapivé, ale aj parfum potrebuje chlad, aby vám vydržala čo najdlhšie. Obsahuje stovky ingrediencií, ktoré sa môžu pokaziť. Málokto vie, že voňavky majú aj záručnú dobu. Po troch rokoch by mali skončiť v koši, nakoľko po tejto dobe môžu viac ublížiť. Ak bude voňavka v chlade, spomalíte chemické reakcie, ktoré v nej nastanú.

Kozmetika s vitamínom C

Vlastníte kozmetiku s vitamínom C? Radšej si to skontrolujte a ak áno, uchovávajte ju v chladničke. Vitamín C vyživuje pleť, kladne pôsobí na elasticitu pokožky a chráni ju pred vonkajšími vplyvmi. Chlad ochráni zložky, ktoré kozmetika obsahuje a tým pádom má na vašu pokožku stále rovnaký vplyv.

Hydratačné krémy

Ak trpíte začervenanou pokožkou, mali by byť všetky vaše prípravky pred použitím vychladené. Keď aplikujete prípravok na tvár, jeho účinok bude rýchlejší a efektívnejší.

Rúž

Trápi vás mäkký rúž pri nanášaní a jeho účinok nie je ako na začiatku? Aby si rúž zachoval svoju pôvodnú farbu aj na perách, je dôležité nanášať ho vychladený.

BRATISLAVA/bh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.