Užívajme si ešte teploty nad 0, cez víkend príde arktický vzduch

Zima slnko
Zdroj: Shutterstock.com

Zajtra sneženie ani ochladenie neočakávame, práve naopak.

Dnes sa presúvala cez naše územie smerom na východ tlaková výš a postarala sa o jasnú oblohu bez zrážok. Jej vplyv pocítime od východu ešte aj zajtra, takže má byť pekne, ale to až po rozplynutí ranných hmiel alebo nízkej oblačnosti.

Zrážky

Na predpovednom modeli zrážok môžeme vidieť, že zajtra sa nad našim územím nebudú nachádzať zrážkové polia, takže pršať ani snežiť nebude. V rámci Európy zajtra očakávame zrážky.

Teploty

Teplotne na tom budeme podobne ako dnes, teda Slovensko zostáva v teplotnom pásme 0 až 5 stupňov a opäť platí, že na juhu bude o pár stupňov teplejšie. Teploty budú ale zajtra závisieť aj od hmiel, teda tam, kde zotrvajú, bude chladnejšie.

Zdroj: Shutterstock.com

Hory

Hmly očakávame v ranných hodinách aj na Podhorí, ale inak bude na horách pokračovať slnečné počasie. V nadmorskej výške 1500 m vystúpi teplota na 5 stupňov.

Bio

Bio predpoveď zostáva na 1 a to je len slabá záťaž.

Predpoveď na ďalšie dni

V noci zo stredy na štvrtok prejde cez naše územie studený front, z ktorého miestami aj slabo zasneží. Vo štvrtok cez deň ale zrážky ustanú a má byť polooblačno. Teplota vystúpi na 0 až 6 stupňov. Od piatku sa rozfúka prudký nárazový vietor. V piatok sa k tomu pridá aj ďalšia snehová nádielka. Oblačnosť bude premenlivá, ale na severe má byť až zamračené aj s trvalejším snežením.

V nížinách to budú zrážky zmiešané alebo dažďové. Teplota 0 až 5 stupňov. V sobotu začne od severozápadu prúdiť nad naše územie studený arktický vzduch a začne sa výrazne ochladzovať. Teplota vystúpi na -4 až 3 stupne a počasie bude podobné, teda oblačné až zamračené, pričom snežiť môže už aj v nížinách.

Pri silnom nárazovom vetre hrozí riziko snehových jazykov a závejov. V nedeľu bude ešte chladnejšie a to -6 až 0 stupňov. Spočiatku má byť polooblačno, ale neskôr sa obloha od západu zamračí a lokálne aj slabo zasneží. Tak a teraz sa presunieme do Európy.

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti