Študentka sa obarila v školskej jedálni: Horúci guláš sa jej vylial rovno na hlavu

Ťažko poranenú ju previezli do nemecnice.
Zdroj: TV Markíza

Najhoršie je, ak jedlo obsahuje veľa oleja, ten sa pri obarení priškvarí na pokožku a ťažko sa to lieči.

Nešťastný incident prešetrujú kriminalisti na juhu Slovenska. Len 18-ročnej študentke z Levíc sa v školskej jedálni stal vážny úraz. Spôsobila ho nešťastná náhoda.

Na strednej odbornej škole služieb bol čas obeda. Jedna zo študentiek niesla z kuchyne do jedálne misu s horúcou gulášovou polievkou. Nechtiac do nej narazil ďalší spolužiak.

„Misa s polievkou jej vypadla z rúk a vyliala sa na študentku, ktorá sedela pri stole na výdaj jedla, kde zapisovala a koordinovala výdaj stravy z kuchyne do jedálne," opísala krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková.


Študentke sediacej za stolom sa celý obsah misy s polievkou vylial na hlavu, tvár a hornú časť tela. Okamžite zavolali pomoc.

Záchranka previezla popálenú dievčinu do levickej nemocnice, potom vrtuľník na kliniku popálenín v bratislavskom Ružinove.

Mala popáleniny 1. a 2. stupňa na tvári, krku, hrudníku a ramene. Riaditeľka školy sa k odmietla vyjadriť a zakázala to aj hlavnej majsterke. Hovoriť nechcú ani príbuzní dievčaťa. Pýtali sme sa lekára - čo môže obarenie spôsobiť a ako sa v takomto prípade zachovať?

„Horšie to je, ak sa niekto obarí olejom, alebo jedlom, v ktorom je olej," vysvetlil lekár Ladislav Kotrus

Olej sa totiž viac priškvarí na pokožku a ťažšie sa to lieči.

Aj keď je samozrejmé, že to čo sa stalo je nešťastná náhoda, nepríjemnou udalosťou sa zaoberá aj polícia. Obarená študentka je našťastie z najhoršieho vonku a liečiť sa bude niekoľko týždňov.

LEVICE/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vyšetrovanie

Dôležité udalosti