Tretíkrát a zase dvojičky? Tomu sa hovorí poriadna náhoda

Predčasne narodené dvojčatá sú zdravé, no niekoľko dní ešte musia zostať v nemocnici.
Predčasne narodené dvojčatá sú zdravé, no niekoľko dní ešte musia zostať v nemocnici. Zdroj: TV Markíza

Každých päť rokov porodila mamička dvojicu potomkov.

Do tretice všetko dobré. Z poľských rodičov sú rekordéri. Po tretí raz sa im narodili dvojčatá. Najnovšie prírastky do rodiny Juzwiszynovcov sa narodili predčasne. Darí sa im však dobre a o pár dní si ich rodičia budú môcť vziať domov. Na Alinku a Maciusa už netrpezlivo čakajú štyria súrodenci.

„Keď mi po prvý raz povedali, že čakám dvojičky, bola som šťastná. Keď mi to povedali pri druhom tehotenstve, bola som šokovaná. Teraz, po tretí raz, bol ten šok ešte väčší," priznáva matka Katarzyna Juzwiszynová.


Katarzyna porodila prvé dvojčatá pred desiatimi rokmi, druhé pred piatimi. Všetky deti prišli na svet v tej istej nemocnici v meste v západnom Poľsku. Personál je na nevídaný unikát právom pyšný.

„Sme rovnako šťastní ako rodičia. Teší nás ich postoj, je úžasný. Je to neuveriteľné," hovorí pôrodná asistentka Aurelia Passonová.

Zaujímavé je, že mená všetkých dievčat sa začínajú písmenom A, mená chlapcov zas písmenom M. Nie je to náhoda, čo potvrdzuje aj sám šesťnásobný otec.

„Je to praktické. Keď kričím na Marcela, otočí sa aj Marcin, takže aspoň vzbudím ich pozornosť," vysvetľuje otec Andrzej Juzwiszyn.

Rodičia troch párov dvojčiat si plne uvedomujú, že keď novorodencov vezmú domov, nebudú to mať jednoduché. Nateraz sa snažia byť optimisti.

„Keďže už máme štyri deti, už to pre nás nebude až taký problém postarať sa o ďalšie dve. Staršie deti a starí rodičia nám snáď pomôžu," verí otec.

Juzwiszynovci sú poľskí rekordéri, ešte pozoruhodnejší prípad však zaznamenali v Kansase, v Spojených štátoch amerických, kde stihla žena porodiť troje dvojčiat za tri roky.

VARŠAVA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.