Tragický príbeh lásky! Najskôr s ňou plánoval rodinu, potom ju zavraždil

Ctibor Šturcel dostal za vraždu priateľky 16 rokov.
Zdroj: TV Markíza

Ctibor po strašnom čine Paulínu (†30) uloží na sedačku a siahne po pervitíne. Neskôr ju umyje, namaľuje a vyfénuje jej vlasy.

Tragický príbeh lásky! Najskôr s ňou plánoval rodinu, potom ju zavraždil. Bývalý hokejista pol roka po strašnom čine pred senátom vysvetľoval, že nevie, prečo to urobil, ale vraj všetko ľutuje. Hoci mu hrozil 25-ročný trest, nakoniec mu ho mimoriadne znížili. Rodina zavraždenej nenachádzala slová.

Ctibor (34) a Paulína (†30) tvorili pár deväť rokov. Žili v spoločnej domácnosti a plánovali rodinu. Ale 15. júna 2016 po tom, čo mladík pripravil večeru, pristúpil k nej s 20-centimetrovým nožom a začal s ňou zápasiť.

Výpočet zranení je fatálny: bodné rany v hrudi a v okolí krku. Paulína okamžite zomiera ale na zahrdúsenie. Po strašnom čine ju uloží na sedačku a siahne po pervitíne.

Neskôr ju umyje, namaľuje a vyfénuje jej vlasy. Takto s ňou žije v jednom byte až kým tam neprídu rodičia a policajti. Ctibora okamžite zadržia a k vražde sa prizná. O pár hodín sa pokúsi o samovraždu.

V júni sa reportérka Zuzana Ondrušková od známych dozvedela, že pár žil spolu osem rokov v paneláku v Devínskej Novej Vsi. Manželia, ktorí bývali nad nimi tvrdili, že sa správali vždy slušne a boli priateľskí.

Závislý Ctibor vedel čo robí

Pol roka po strašnom čine stál pred senátom, ihneď vyhlásil, že je vinný a preto mu to dokazovať nemuseli. Rozhodovali len o treste.

Ctibor do dnešného dňa nevie vysvetliť, prečo svoju priateľku zavraždil. Aj napriek tomu, že je závislý od pervitínu tvrdil, že v čase skutku nebol opitý ani pod vplyvom drog. „To bolo silné ako pud, že to prišlo náhle a to čosi sa spustilo. A to čosi medicína nevie vysvetliť," konštatoval znalec z odboru psychiatrie Rudolf Múdry, ktorý ho vyšetroval a robil aj znalecký posudok.

Zdroj: súkromný archív

Podľa neho Ctibor vraj dokázal rozpoznať, čo spravil. Niekoľkokrát sa liečil zo závislosti, práve na podnet Paulíny. „Priateľka mu bola morálnym vzorom. Bol zároveň nesmierne frustrovaný a ona bola zrkadlením jeho ľudských zlyhaní," povedal.

Keď ho vyšetrovali, na magnetickej rezonancii zistili vraj atrofiu časti mozgu. Teoreticky aj to mohlo mať vplyv na jeho strašné konanie. „Tá časť, ktorá bola na MR zaznamenaná, je priamo miesto, ktoré sa priamo zúčastňuje pri riadení emocionality, plánovaniu, vôli a podobne.

Ctiborovi hrozil 25-ročný trest, no dostal menej. Súd pri ukladaní trestu využil ustanovenie o znížení trestu vzhľadom na tri poľahčujúce okolnosti obžalovaného - nikdy nebol trestaný, k činu sa priznal aj ho oľutoval a spolupracoval pri vyšetrovaní.

Prokurátorka ale spokojná nie je. „Bola navrhovaná základná sadzba na dolnej hranici, čiže 19 až 20 rokov. Výška trestu nie je v súlade s návrhom, z tohto dôvodu som podala odvolanie," povedala nám po vynesení rozsudku. Ten však ešte nie je právoplatný a definitívu dá až krajský súd

Trest si má odpykať v najprísnejšom väzení a bude sa liečiť. Brat zavraždenej Paulíny vyšiel z pojednávacej miestnosti so slzami v očiach. No isté je, že rodine už milovanú blízku žiadny trest nevráti.


BRATISLAVA/zg, Zuzana Ondrušková

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti