Za bieleho dňa im niekto strelil do okna. Políciu to ani veľmi nezaujímalo

Po streľbe zostala diera v okne.
Zdroj: TV Markíza

Pani Zuzana si popoludní pokojne s deťmi sedela v obývačke, keď ich zrazu vystrašil čudný zvuk.

Neznámy strelec poriadne vystrašil mladú rodinu na prešovskom sídlisku Sekčov. Zo zbrane strieľal za bieleho dňa uprostred sídliska. Na prestrelené okno sa hliadka prišla pozrieť až potom, čo sme sa začali o prípad zaujímať.

Pani Zuzana si popoludní pokojne s deťmi sedela v obývačke, keď ich zrazu vystrašil čudný zvuk. "Ako keby niekto hodil drobné kamienky do okna," opisuje Zuzana.

V strede okna zbadala dieru, hneď vedela, že to niekto strieľal zo zbrane. " Pozrela som vonku, nikoho som nevidela," dodáva Zuzana. Pani Zuzana je presvedčená, že na ich okno musel niekto strieľať z balkóna susednej bytovky. "Som sa postavila na stoličku a pozrela cez tu dierku, tak mi to vychádza roh toho bloku."

Podľa veľkosti dierky pravdepodobne niekto strieľať zo vzduchovky. Aj malý brok, ale podľa odborníka na zbrane, dokáže bez problémov preraziť sklo.

"Výkonnejšie vzduchovky majú aj 27 m za sekundu úsťovú rýchlosť," tvrdí predajca zbraní Michal Šoltés. A či by takýto brok ublížil aj človeku? „Určite áno," dodáva predajca.

V tomto prípade projektil našťastie prerazil len jednu sklenenú tabuľu a odrazil sa von. Domáci sú presvedčení, že to niekto strieľal na holuby. " Vysedávajú pod nami na parapete a celé dni hrkútajú," opisuje pani Zuzana.

Tajomného strelca so vzduchovkou si ale v paneláku zatiaľ nikto iný nevšimol. Pani Zuzana incident oznámila policajtom, zarazilo ju, že sa tým nechceli zaoberať. "Mám malé deti a bolo to mierené do okien, tak prešetriť by sa to malo," sťažuje sa Zuzana.

Na prestrelené okno sa policajti prišli pozrieť až potom, čo sme sa o prípad začali zaujímať. Polícia prípad zdokumentovala a preveruje ho ako priestupok proti majetku. Rodina aj cez sociálne siete na vlastnú päsť pátra po strelcovi. Boja sa že by mohol na sídlisku ešte niekoho i trafiť. No radi by mu poslali aj účet za výmenu rozbitého okna.

Pozrite si reportáž redaktora TV Markíza Martina Jedináka:


PREŠOV/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vzduchovka

Dôležité udalosti