Zlodeji sa pokúsili okradnúť mladých hudobníkov, poriadne sa pritom prerátali

Zachytila ich kamera.
Zdroj: TV Markíza

Skúšobňa patrí mladým, ktorí si po troške našetrili na drahú aparatúru.

Tomu sa povie drzosť! Muži z Brezna chceli vykradnúť skúšobňu mladých hudobníkov priamo pod bezpečnostnou kamerou. Na monitore si ich všimol starosta a začal konať. Možno neuveríte, akú výhovorku zlodeji použili.

Skoré zimné ráno. Starosta obce Slaská Daniel Gelien chodí do úradu ešte za tmy. Zapína počítač a na jednom monitore sa mu nezdá na ceste odstavené auto.

"Išiel som poza budovu, aby som využil moment prekvapenia. Tam už stal jeden a mal nachystané ďalšie veci, na moju otázku, čo tu robia, dvakrát povedal, že si ich objednala firma na sťahovanie," opísal starosta. Upozornil ich, že ich sníma kamera.

"Vzápätí sa jeden mladý muž rozbehol a strhol si poznávaciu značku, no ale ja som si ju stihol zapamätať," povedal.


Zlodeji ušli, no vďaka rýchlej reakcii starostu ich zakrátko chytili policajti. Nepomohlo im ani to, že niektoré z vecí stihli vyhodiť do snehu.

"Dnes už čelia obvineniu z prečinu krádeže a poškodzovania cudzej veci," uviedla policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

"Obvinení muži strávili tri dni v policajnej cele. Dnes im sudca tento pobyt predĺžil, pretože rozhodol, že kým polícia vyšetrí ich zločiny, tak oni budú za mrežami," dodala.

Podľa našich informácií, už predtým, než prišli do skúšobne v obci Slaská, kradli aj v piatich iných objektoch. V ich aute policajti našli aj drogy.

„Išiel som tam preto, lebo som vedel, že skúšobňa patrí mladým hudobníkom, ktorí si našetrili po troške na drahú aparatúru a bolo by nefér, keby im ju niekto ukradol," myslí si statočný starosta.

SLASKÁ/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme žiar nad hronom

Dôležité udalosti