Harabin prehovoril o dôvodoch, pre ktoré jeho senát zrušil Kýblovi doživotný trest

Štefan Harabin
Zdroj: TV Markíza

Harabinov senát má na konte viacero rozhodnutí, ktoré v minulosti nezostali bez reakcie jeho šéfky.

Ďalšie prekvapivé rozhodnutie. Najvyšší súd zrušil doživotný trest pre mafiánskeho bossa Róberta Lališa. Postaral sa o to senát vedený Štefanom Harabinom. Ten tvrdí, že rozsudku predchádzalo viacero pochybení. Súdny proces so sýkorovcami sa tak zopakuje.

Šesť vrážd, založenie zločineckej skupiny a podvod. Toto všetko má mať na svedomí gang sýkorovcov na čele s Róbertom Lališom alias Kýblom. Vlani mu za to špecializovaný súd naparil doživotie. Voči rozsudku sa ale odvolal a tak prípad dostal najvyšší súd, konkrétne senát Štefana Harabina. Podľa Harabina rozhodoval o Lališovi nezákonný senát, a porušil tak princíp prezumpcie neviny.

Proces s mafiánskym bosom sa tak začne od nuly. Navyše hrozí, že jeden z členov skupiny Ivan Cupper sa môže dostať na slobodu. V marci sa mu končí väzba, a je otázne či mu ju predlžia. Prokuratúra dnes prípad nekomentovala. Na to, že malo dôjsť k pochybeniam, ktoré zistil Harabinov senát, nereagoval ani špecializovaný súd. Zdôvodnil to tým, že si najprv počká na písomné odôvodnenie.

Harabinov senát má na konte viacero rozhodnutí, ktoré v minulosti nezostali bez reakcie jeho šéfky. Spochybnil napríklad inšpekciu ministerstva vnútra a oslobodil policajtov obvinených z korupcie, kontroverzný je aj jeho verdikt, po ktorom sa na slobodu dostal sexuálny deviant.

Celkovo Harabin čelí piatim disciplinárnym stíhaniam, v dvoch prípadoch ho žiada jeho šéfka Daniela Švecová vyzliecť z talára.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Štefan Harabin

Dôležité udalosti