Mladá žena takmer oslepla po farbení obočia, vôbec o svojej alergii nevedela

Behom chvíľky sa z krásky stalo toto.
Zdroj: Facebook/Tylah Jae Durie

Zrazu sa jej na obočí začali vytvárať obrovské pľuzgiere a riasy jej začali vypadávať.

Strašná alergická reakcia pokožky na kozmetickú farbu, spôsobila mladému dievčaťu Tylah Durie (16) z Victorie chemické popálenie. Dievča pri úprave obočia a rias takmer osleplo.

Iba po polhodine od aplikácie riasenky si náhle uvedomila, že nevidí a oči mala ako balóny pred výbuchom. Napísal Daily Mail.

„Bolo to, ako keby vám do očí niekto nasypal piesok," opísala. V panike začala okamžite kričať.

Bola úplne paralyzovaná bolesťou, jej obočie okrem toho bolo silne poleptané. „Ako keby mi ho rezali žiletkou," dodala.

Z krásky sa zrazu stala slepá pacientka.

Zdroj: Facebook/Tylah Jae Durie

Tylah, ako neskôr zistili lekári, trpí vzácnou alergiou na kozmetické farbivá a mala veľké šťastie, že neoslepla. Nikdy by ju niečo podobné ani nenapadlo a o ochorení nevedela. Lekári jej povedali, že sa už nikdy v živote nesmie dotknúť farieb na vlasy, ak nechce oslepnúť. Zistili, že má alergiu na fenylendiamin, ktorý sa používa ako zložka farbiva na riasy.

„Hospitalizovali ma a strašne som sa bála, povedali mi, že trpím vzácnou alergiou a mohla som navždy oslepnúť," povedala o svojej hospitalizácii.Chcela si iba upraviť viečka a obočie a mať ich trošku tmavšie, zrazu sa to zmenilo na nočnú moru.

Zdroj: Facebook/Tylah Jae Durie

„Keď som si farbu aplikovala, všetko bolo o.k. Počkala som 10 minút podľa návodu a potom som ju zmyla. Bola som s farbou spokojná," spomína na svoje pocity.

Zrazu sa jej na obočí začali vytvárať obrovské pľuzgiere a riasy jej začali vypadávať. Jej zranenia pripomínajú viac popáleniny ako alergiu. Našťastie jej lekári dokázali pomôcť a ona sľúbila, že sa už farby nedotkne.

Teraz ľudí upozorňuje, aby si pred farbením vždy urobili test vplyvu farby na pokožke, aby sa im nestalo niečo podobné. A vždy si poriadne prečítali návod na farbe.

BRATISLAVA/ROCK, DAILY MAIL

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti