Akú máte kondíciu? Zoznam cvikov, ktoré by ste mali zvládnuť aj v sedemdesiatke

Cvičenie klikov.
Zdroj: Shutterstock.com

Viete aké cviky by ste mali byť schopná zvládnuť napríklad v štyridsiatke?

Cvičenie nepatrí do denného rozvrhu každej z nás. Niektoré sa snaža cvičiť aby sa lepšie cítili a vyzerali. Niektoré cvičia, pretože je to ich životný štýl. Portál The Telegraph zverejnil zoznam cvikov, ktoré by ste mali zvládnuť v rozličnom veku.

Byť fit a udržať sa v kondícií nie je vždy jednoduché. Niekedy na to nie je čas, inokedy ste unavená z práce a na cvičenie ani nepomyslíte. Aby ste však žili zdravý a kvalitný život, mali by ste cvičeniu venovať aspoň 20 minút denne. Nemusí to byť náročná aktivita, stačí ak si doprajete strečing alebo krátku prechádzku.

Cviky v 20-ke

Vo svojich dvadsiatich rokoch by ste mali byť schopná odbehnúť päť kilometrov za dobu 30 minút a spraviť  aspoň päť angličákov naraz. Angličák je cvik, ktorý prekrví celé telo a zahreje vás. Začnete v stoji, zídete dole do drepu s rukami smerom na zem, dáte sa do pozície kliku, spravíte klik a vyskočíte hore s rukami nad hlavu.

Zdá sa to zložité, ale ak ani v tomto veku ich nezvládnete päť, mali by ste definitívne niečo so svojim životným štýlom robiť. K tomu všetkému by ste mali vydržať robiť plank- dosku, čo znamená, že držíte celú svoju váhu na rukách a nohách po dobu jednej minúty.

Cviky v 30-ke

V tridsiatke by ste mali odbehnúť kilometer a pol do deväť minút, zvládnuť dosku na 45 sekúnd, a zdvihnúť aspoň polovicu vašej váhy.

Cviky v 40-ke

Štyridsiatka je už zas o niečom inom. Ak ste v kondícií, mali by ste byť schopná odšprintovať 60 sekúnd bez zastavenia, spraviť desať kľukov bez prestávky a chytiť sa za palce na nohách bez toho, aby ste pokrčili nohy.

Cviky v 50-ke

Ak máte už päťdesiatku na krku, je možné že vaša kondícia už nie je v takom dobrom stave, ale stále by ste mali vedieť odbehnúť 60 sekúnd bez prestávky, spraviť päť angličákov za sebou a sadnúť si do tureckého sedu a vstať bez použitia rúk.

Cviky v 60-ke

S vekom prichádzajú aj problémy, svaly nám ochabnú a ani kĺby už nie sú v sto percentom stave. Ak ste však celý život boli v pohybe a vykonávali fyzickú aktivitu, v šesťdesiatke by ste mali zvládnuť denne prejsť viac ako 10-tisíc krokov, urobiť desať drepov a chytiť si prsty na nohách, zatiaľ čo druhú ruku máte za chrbtom.

Cviky v 70-ke

Ak zvládnete tieto cviky pred sedemdesiatkou, tie ďalšie by pre vás nemali byť problém. Ak ste stále aktívna, zvládnete prejsť jeden a pol kilometra do 20 minút, vyjsť desať schodov do 30 sekúnd a postaviť sa aspoň dvanásťkrát za sebou zo stoličky bez pomoci rúk.

BRATISLAVA/bh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti