Veľká razia! Rozbili gang, ktorý predával Slovenky na prostitúciu

Prostitúcia
Zdroj: Shutterstock.com

Slovák mal, pod zámienkou vysokého zárobku a dobrého života v zahraničí, zlákať v Košickom kraji ženy vo veku od 19 do 24 rokov.

Slovenská a britská polícia klepla po prstoch gangu, ktorý obchodoval so slovenskými dievčatami. Zločinecká skupina prevážala Slovenky do Británie, kde ich nútili k prostitúcii, informuje na svojej stránke agentúra Europol.

Polícia zasahovala 9. februára v škótskom Glasgowe. Pri domových prehliadkach zatkli päť ľudí - štyroch občanov SR a Nepálčana, ktorí skončili v policajnej cele.

V ten istý deň bol policajná razia pod názvom "Synapsis" aj na Slovensku. Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície obvinil štyroch Slovákov z Trebišova (Erik S., Jozef D., Dávid R., Michal Z.) zo zločinu obchodovania s ľuďmi.

Ako tvnoviny.sk ďalej informovala Denisa Baloghová z policajného prezídia slovenský občan mal, pod zámienkou vysokého zárobku a dobrého života v zahraničí, zlákať v Košickom kraji mladé ženy vo veku od 19 do 24 rokov. Mal im tiež zabezpečiť prepravu do Anglicka a Škótska.


Po príchode do zahraničia ich členovia skupiny mali ubytovať vo svojich bytoch a namiesto sľúbenej práce s vysokým zárobkom, ich mali nútiť k poskytovaniu sexuálnych služieb.

"Mali ich poskytovať najmä občanom Pakistanu žijúcim v Škótsku a v Anglicku alebo mali byť predané týmto občanom ako nevesty. Po uskutočnení sobáša občan Pakistanu na základe dokladu o sobáši s občiankou SR mohol požiadať o povolenie na pobyt na území EÚ za účelom zlúčenia rodiny," povedala k prípadu.

Páchatelia mali za každú zlákanú, prepravenú a predanú ženu dostávať od zákazníka, ktorý si ponúkanú ženu kúpil, od 2 000 do 5 000 libier.

Polícia doposiaľ preukázala, že zlákali, prepravili a predali najmenej 12 žien z okresu Trebišov. V niektorých prípadoch to boli matky maloletých detí, vydaté ženy a v jednom prípade o tehotnú ženu, ktorá porodila v Škótsku a mali ju donútiť, aby do rodného listu napísala občana Pakistanu ako otca dieťaťa.

Naďalej sa na území Škótska, Anglicka a Slovenskej republiky vykonáva vyšetrovanie a odhaľujú sa ďalšie osoby, ktoré sa mali podieľať na páchaní tejto organizovanej trestnej činnosti.

Pri záťahoch našli policajti množstvo dôkazov, okrem iného falošné pasy, mobilné telefóny aj peniaze v hotovosti. Dôkazy použijú pri vyšetrovaní.

Obvineným za uvedený hrozí až 12 rokov za mrežami.

GLASGOW, BRATISLAVA/kacs, zg

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Prostitúcia

Dôležité udalosti