Zabudnite na holenie. Do módy prichádza nastreľovanie chĺpkov na intímnych partiách

Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock.com

Už dlhší čas sa na nás hrnú správy z každej strany o návrate prirodzenosti, ktorú ale stále mnohí považujú za nepeknú a nechutnú.

Pred tridsiatimi rokmi ochlpenie na ženských intímnych partiách nikto neriešil. Vzácnosťou boli vyholené partie, ktoré sa však stali trendom a stal sa opak. Dnes je ochlpenie vzácne a považuje sa skôr za nechutné. Píše Daily Mail.

V kúpeľni takmer každej ženy tak nechýbajú žiletky, depilačné pásiky, vosky a rôzne iné pomôcky. Ženy dokážu vydržať veľa bolesti, aby boli tam dole krásne hladké.

Už dlhší čas sa na nás hrnú správy z každej strany o návrate prirodzenosti, ktorú ale stále mnohí považujú za nepeknú a nechutnú. A tak sa niektoré ženy snažia presadzovať ju aj kampaňami na sociálnych sieťach, kde ukazujú neoholené nohy či podpazušie.

Niektoré dámy sa skutočne rozhodli vrátiť sa k prirodzenosti. Lenže po rokoch depilácie a odstraňovania chĺpkov sú už vlasové folikuly zničené a nerastú tak, ako by mali alebo vôbec. Hovorí sa tomu pubická atrichózia či hypotrichózia a podľa odborníkov trpí týmto ochorením až desať percent žien.

Riešením je zákrok, pri ktorom sa odoberú vlasové folikuly z hlavy a cibulky sa operatívne transplantujú do oblasti nad lonovú kosť. O operáciu je najväčší záujem v Kórei, kde ochlpenie považujú za symbol plodnosti. Ale čudovali by ste, zákrok je populárny aj na Západe.

Špecializuje sa naň napríklad aj chirurgická klinika DHI Global v Británii. Len minulý mesiac ho absolvovalo až 22 žien. Jednou z klientiek bola aj 42-ročná Monica.

"Počas 90. rokov som strávila roky kultivovaním svojho tela. Bola som mladá a mala som vášnivé vzťahy s mnohými mužmi, tak som chcela vyzerať čo najlepšie aj tam dole. Chĺpky som si nechávala odstraňovať voskom v salónoch, prúžkami, všetkým možným. Pred časom som ale nadviazala vážny vzťah a po narodení syna som sa na všetko začala pozerať inak. Už som nechcela robiť tieto veci, považovala som to za zbytočné. Navyše manžel súhlasil, aby som vyzerala prirodzene," hovorí.

"Lenže ochlpenie nebolo rovnomerné a vyzerala som ako plešatá. Vlani som sa dozvedela o možnosti transplantácie, tak som do toho išla. Teraz je prirodzený vzhľad späť a chcem, aby to tak zostalo," dodala.

VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.