Breznom otriasa škandál! Starosta tvrdí, že zaň môžu lesníci

Breznom otriasa škandál! Starosta tvrdí, že zaň môžu lesníci

Bývalý šéf lesníkov to ale považuje za komplot voči svojej osobe.

Breznom otriasa škandál! Podľa primátora Tomáša Ábela tu lesníci pravdepodobne kradli drevo, nadeľovali si privysoké výplaty a ich telefónne účty sú horibilné. Spôsobili vraj mestu desaťtisícové škody, ďalšie preveruje polícia. Bývalý šéf lesníkov to ale považuje za komplot voči svojej osobe.

Krásne horehronské lesy. Časť z nich spravuje mestská lesnícka organizácia. "V roku 2015 sme mali objasnenú jednu krádež, na základe ktorej som ja žiadal riaditeľa, aby prijal adekvátne opatrenia k tomu, aby sa takéto krádeže viac v našich lesoch neopakovali. Stále je to pre nás neprehľadné," hovorí primátor Tomáš Ábel.

"Beriem to ako nezmysel, nepravdy, lebo to by bolo 18-tisíc kubíkov možno a to je 600 kamiónov. Viete si to predstaviť len tak, aby sa to odviezlo a nik si to nevšimol?" hovorí bývalý šéf lesníkov Milan Dolňan.

Podozrenia vyšetrujú policajti. Mestským lesníkom ale toho primátor vyčíta omnoho viac. Nepáčilo sa mu ani to, že ľudia v mestských lesoch zarábali v priemere 1800 eur. Len pre porovnanie, na mestskom úrade nezarobia v priemere ani polovicu.

Viac v reportáži Martiny Kašiarovej.


BREZNO/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.