Pozrite sa, kde skončilo sklo z rúry, na ktorom sa mal v Batizovciach zjaviť Ježiš

Pozrite sa, kde skončilo sklo z rúry, na ktorom sa mal v Batizovciach zjaviť Ježiš
Zdroj: TV Markíza

Majiteľ domu dostal od starostu náhradný sporák, no a ak si myslíte, že miestni začali chodiť viac do kostola ostanete zrejme sklamaní.

Hovorí sa, že každý zázrak trvá tri dni. Ošiaľ okolo zjavenia podobizne Ježiša na rúre v osade v Batizovciach je minulosťou, a to napriek tomu, že osadníci chceli z toho urobiť pútnické miesto. Majiteľ domu dostal od starostu náhradný sporák, no a ak si myslíte, že miestni začali chodiť viac do kostola ostanete zrejme sklamaní.

"Pán farár im dobre povedal, že ak sa chcú utiekať k Bohu, môžu začať chodiť do kostola. Bol by im v tomto určite nápomocný, ale myslím si, že jeho slová nepadli na úrodnú pôdu," hovorí Gabriel Bodnár, starosta obce Batizovce.

Ošiaľ opadol, obyvatelia domu si vydýchli a starosta údajný dôkaz skrýva na obecnom úrade. Zatiaľ ho ale osadníkom vrátiť nechce, lebo vraj ako poniektorých pozná, speňažili by aj svätého.

Majitelia strčili nový sporák od starostu do kôlne, pôvodný je vraj pre nich čosi posvätné a cítia, že údajné zjavenie do ich rodiny prinieslo zopár pozitív. Starosta je na vážkach, sám nevie, aký postoj zaujať, aby neurazil miestnych a nezosmiešňoval ani seba.

Cirkev to od začiatku nechce komentovať. Starosta sklo s údajným výjavom zatiaľ odmieta hodiť do smetí a neponáhľa sa ani s jeho vrátením do osady. Majitelia si myslia, že by mal skončiť niekde v kaplnke.


BATIZOVCE/ TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ježiš kristus

Dôležité udalosti