Odvolanie bolo úspešné. Slota dostal prísnejší trest za jazdu v opitosti

Ján Slota
Ján Slota Zdroj: TASR

Dôvodom je, že prokurátor sa po rozhodnutí okresného súdu odvolal a tak rozhodoval krajský súd.

Odvolací súd v Žiline dnes sprísnil trest pre Jána Slotu za jazdu pod vplyvom alkoholu. Kým prvostupňový Okresný súd udelil Slotovi iba peňažný trest a zákaz šoférovania na šesť rokov, krajský súd dnes odsúdil bývalého poslanca a primátora Žiliny na štyri mesiace s dvojročnou podmienkou. Plus zákaz šoférovania na dobu šiestich rokov.

Ján Slota so svojím luxusným autom spôsobil v januári 2016 nehodu troch osobných áut a skončil v nemocnici s podozrením na infarkt. Prokurátor ho obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Hovorca Krajskej prokuratúry v Žiline Milan Cisarik pripomenul, že súd uložil obžalovanému prísnejší trest na základe odvolania prokurátora.

"Myslím si, že toto je dobrá správa pre všetkých vodičov v Žiline a okolí, že môžu bezpečne jazdiť a nebudú ohrození touto osobou. Prokuratúra navrhovala uloženie prísnejšieho trestu, ale s uloženým trestom je spokojná. Najmä vzhľadom na to, že ide o kombináciu trestu zákazu činnosti, ako aj podmienečného trestu odňatia slobody," povedal Cisarik.


ŽILINA/zg, Zuzana Glabazňová, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Alkohol za volantom

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.