Domáce

Slovensko bičuje silný vietor. Vyvracia stromy, odfukuje strechy

P1060703.JPG

Máte fotografie? Pošlite nám ich!

Silný vietor dnes okolo obeda narobil škody v Prešove a okolí. V meste Prešov nárazový vietor poškodil strechu na budove na Čapajevovej ulici, ktorá ohrozovala ľudí, preto tam zasahovali aj hasiči s technikou. Tí odstraňujú uvoľnené kusy strešnej krytiny.

Na Pavlovičovom námestí v Prešove spadol na cestu strom a jeden veľký konár sa odlomil aj z vedľajšieho stromu. Na mieste sú hasiči, ktorí pília konáre. Cesta je dočasne neprejazdná v časti, kde sa križuje so Štefánikovou ulicou. Premávku monitoruje polícia.

Čitateľka Zuzana z Lučenca nám poslala fotografiu stromu, ktorý sa zrútil na cestu a strechu budovy.

"Vysoké topole rastú pozdĺže celej ulice, sú staré najmenej 35 rokov, vyschnuté, bolo len otázkou času, kedy sa jeden z nich zrúti. Keby niekto prechádzal po chodníku, alebo by tadiaľ išlo auto, ten človek by bol mŕtvy. Dúfam, že po dnešnej nehode s tým bude mesto niečo robiť," napísala Zuzana.


Vietor vyčíňal aj v obci Svinia v okrese Prešov, kde poškodil strechu na hospodárskej budove. K zraneniam osôb nedošlo ani v jednom prípade.

Silný vietor fúka aj v okresoch Poprad, Stará Ľubovňa a Kežmarok, predovšetkým v oblasti Vysokých Tatier. Na cesty padajú konáre zo stromov a iné voľne položené predmety. Vodičov na vietor upozorňuje Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove, podľa ktorého by vodiči nemali parkovať svoje vozidlá pod stromami.

Takto výčiňalo počasie v Kolačkove, okres Stará Ľubovňa. Video nám poslal čitateľ Peter.


PREŠOV/SITA,TASR,TVNOVINY.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.