Počítač vs. ženy? Muži, budete sa diviť čo uprednostňujú

Nakupovanie cez internet
Zdroj: thebudgetfashionista.com

Dokonca ani na farbe im nezáleží, na výkone áno.

Ženy sú pri výbere počítača oveľa pragmatickejšie ako si muži myslia. Konštatuje to prieskum spoločnosti Intel, ktorý sa uskutočnil v ČR, Maďarsku a Slovensku medzi 1 877 ľuďmi vo veku 20 až 40 rokov. Z celkového počtu účastníkov bolo 1239 žien a 638 mužov.

Zdroj: Shutterstock.com

"Pri výbere nového počítača sa ženy riadia predovšetkým podľa jeho výkonu, nasleduje výdrž batérie, cena, procesor a funkcie," uviedol manažér pre maloobchodný predaj spoločnosti Martin Vařbuchta.

Zároveň dodal, že dizajn, dotykové ovládanie a farba sú až ďalšie v poradí. Muži na prvom mieste preferujú výkon, nasledovaný procesorom a cenou. Slovenky by zaplatili podľa prieskumu za svoj vysnívaný laptop 510 eur a muži 595 eur.

Sexy bielizeň za prijateľnú cenu presne pre vás. Kúpte tu

Farba počítača nehrá pre takmer 43 percent žien rolu, pričom v Českej republike je to dokonca 54 percent. "Vo farebnej palete u žien na Slovensku prekvapivo víťazí konzervatívna čierna pred striebornou a ďalšími výraznejšími farbami," podotkol Vařbuchta.

Podľa neho v porovnaní so ženami v ČR a SR volia Maďarky farby, ktoré sú viac v súlade so stereotypmi vychádzajúcimi z pohlavia, ako je napríklad ružová a biela. 

Ženy chcú ľahké notebooky

Z prieskumu ďalej vyplynulo, že obe pohlavia sa zhodujú pokiaľ ide o možnosti odpojiť od notebooku obrazovku a používať ju samostatne ako tablet. Konvertibilitu zariadení by uvítalo 71,5 percent žien a 70 percent mužov.

Za prístroj s odnímateľnou obrazovkou by potom väčšina žien, konkrétne 81 percet, bola ochotná priplatiť maximálne do 120 eur.

"Pokiaľ dáme ženám na výber medzi tabletom a kategóriou dva v jednom a ultrabookom, osemkrát viac žien by si vybralo zariadenie dva v jednom, u mužov by to bolo dokonca 11-krát viac," tvrdí firma.

Pre 86 percent žien je dôležité, aby bez problémov vedeli prenášať ich laptop z domu do práce, cestovať s ním a využívať výhody mobility. Optimálna hmotnosť laptopu je pre viac ako polovicu respondentiek medzi kilogramom až jeden a pol kilogramom a takmer 20 percent žien by chcelo notebook ľahší ako jeden kilogram.

BRATISLAVA/SITA

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti