Domáce

Ešte vydržme! Cez týždeň sa znova oteplí

cizmy.jpg
Zdroj: Shutterstock.com

Vietor, dážď a sneh nás postraší maximálne do pondelka.

Družica

Chladný vzduch k nám priniesol studený front od severozápadu, ktorý ešte stále cez nás prechádza. 


Žiaľ aj po jeho prechode zostane počasie u nás pod vplyvom tlakovej níže so stredom nad južnou Škandináviou, čo znamená, že zajtra bude za tým dnešným nasledovať ďaľší frontálny systém. Počasie sa zatiaľ nezlepší.

Zrážky

Aj zajtra bude na našom území dosť zrážok, najmä v podobe dažďa, zhruba od 500 m to bude sneženie. Zrážky však budú iba občasné a popoludní budú dokonca už aj ubúdať.

Teplota

Dnešný prepad denných teplôt bol citeľný, preto sa zajtra bude naše územie nachádzať prevažne v pásme od 5 do 10 stupňov, len do južných okresov bude zasahovať pásmo s vyššími dennými teplotami - od 10 do 15 stupňov.

Vietor

Vietor neutíchne ani zajtra, stále bude fúkať prevažne západný až severozápadný, aj zajtra bude miestami dosahovať silu víchrice, najmä však na severe, na juhu bude fúkať prevažne prudký nárazový vietor.

Noc

Dnešná noc už bude prevažne zamračená s dažďom, na severe aj so snežením a do rána sa ochladí na 6 až - 2 stupne.

Západ

Na západnom Slovensku má byť spočiatku zamračené počasie s prehánkami alebo občasným dažďom, ktorý popoludní začne ustávať a aj oblačnosť sa bude pretrhávať. Teplota vystúpi na 9 až 14 stupňov.

Stred

Na strednom Slovensku bude takisto zamračené s dažďom, na horách so snežením, neskôr popoludní sa na juhu počasie zlepší. Teplota sa ude pohybovať od 4 stupňov na severe, do 12 na juhu.

Východ

Na východe bude zajtra po celý deň zamračené na viacerých miestach rátajte s dažďom, na horách so snežením a teplota vystúpi na 3 až 13 stupňov. Nezabúdajte, že aj zajtra bude na celom území veterno.

Hory

Na horách bude pokračovať nepriaznivé počasie so snežením a silným vetrom, na hrebeňoch môže byť až víchrica, na horských priechodoch sa budú tvoriť snehové jazyky a záveje. V n.v 1500 m bude okolo 1 stupeň.

Bio

Bio zajtra 3, čo predstavuje miernu záťaž.

4 dni

V pondelok už bude krajšie, má byť len premenlivá oblačnosť, prehánky očakávame už len na severe. Oteplí sa na 8 až 18 stupňov.

Od utorka bude pekne, prevažne polojasno až polooblačno a naďalej teplo - od 8 do 18 stupňov.


BRATISLAVA / TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti