Odvážna záchrana srnčeka na Zemplíne: Stihol aj zapózovať

Záchrana srnčeka.
Záchrana srnčeka. Zdroj: Facebook/ Martina BuGi Spurná

Ostatní ho iba obchádzali a trúbili. Pomocnú ruku mu podala dvojica z Michalian.

Divá zver na cestách predstavuje veľké nebezpečenstvo ako pre šoférov, tak pre samotné zvieratá. Najmä v dni, keď je hustá hmla, musia byť vodiči áut vo väčšom strehu, aby zabránili nešťastiu. A presne to sa podarilo dvojici z Michalian na východnom Slovensku.

Cesta do práce :D :D

Posted by Martina BuGi Spurná on Wednesday, February 22, 2017

Vodička Martina bola práve na ceste do Košíc, kde pracuje. Cestoval s ňou aj jej strýko. „V hustej hmle pri obci Zemplínska Teplica som zazrela malého srnčeka. Z diaľky to vyzeralo ako pes," opísala udalosť Martina.

Ani po zastavení sa však malému stvoreniu nechcelo z cesty odísť. Martinin strýko preto neváhal, vystúpil z auta a zvieratku pomohol naspäť do lesa. A to aj napriek tomu, že v blízkosti sa mohol nachádzať srnčekov rodič.

„Strach tam bol, ale život nevinného srnčeka je na prvom mieste," dodala Martina, pre ktorú však ostatní vodiči toľko ohľaduplnosti nemali. Úsekom vraj v tom čase prešlo veľa áut, ktoré miesto iba obchádzali alebo dokonca trúbili. Chvála Martine a jej strýkovi za to, ako sa zachovali. Ostatní šoféri by si z nich mali zobrať príklad.

Zdroj: súkromný archív

KOŠICE/ tvnoviny.sk, ml

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zver

Dôležité udalosti