Signály, ktoré vysielajú ženy a muži, keď majú o vás záujem

Prvé rande
Zdroj: shuterstock.com

O tejto téme rozprávali v Teleráne spisovateľkou Ivanou Havranovou a odborníčkou na komunikáciu Norou Laukovou.

Ženy sú z Venuše a muži z Marsu. Jednoducho sme rozdielni a tak isto si rozdielne vysvetľujeme prejavy náklonnosti. Ako rozpoznať, že nás muž či žena skutočne miluje a je z nás paf? O tejto téme rozprávali v Teleráne spisovateľkou Ivanou Havranovou a odborníčkou na komunikáciu Norou Laukovou.

Ako spoznáme, že muž o nás má záujem?

Ženy majú totiž častokrát v hlave rôzne scenáre a teórie. Rôzne situácie si ospravedlňujeme, napríklad to, že sa nám mal ten náš ozvať a neozve sa a ženy si to ospravedlňujú tým, že asi nemohol chudák, lebo má toho veľa. Ale môže byť za tým oveľa prozaickejší dôvod.


"Alebo niekedy robíme aj opačne, že si niečo vymyslíme, že sa nám má ozvať a najlepšie každú pol hodinu. No ale však on o tom nevie, že my sme si to vymysleli. On je taký pragmatickejší, takže on sa možno ozve raz za deň a my už máme nervy, že nás už nemiluje. Ja si myslím, že častokrát nás už ani nemiluje a my si myslíme, že áno a veľmi dobre vedia hrať tí muži  amy im to zožerieme. Ale ešte skôr ako príde to prvé zaľúbenie, určite to všetci poznáme, že keď náhodou niekoho stretnete, zrazu máte také to mravčenie, motýle v bruchu a zrazu vidíte, že tie ženy majú oči rozžiarené a niektoré si myslia, že to by mohla byť láska a niekedy sa z toho naozaj môže to zaľúbenie, láska vyvinúť, ale väčšinou je to také, že to vyšumí," hovorí spisovateľka Ivana Havranová.

A možno ten muž nechce žene ublížiť. Jednoducho mu je sympatická, ale neznamená to hneď, že si ju chce vziať a je to obrovská láska. Aké sú teda prejavy, že sa mužovi páčite? čo si všímať, keď s ním napríklad sedíte na káve?

"Muži, ktorí sú otvorení telom, tak prijímajú signály, že majú záujem o tú ženu. Akékoľvek prekríženia znamenajú, že sa obraňujú, nechcú s tou ženou nič mať. Vtedy muži spravidla sedia rozkročení, pretože chcú ukázať svoje mužstvo. Ak majú prst na tvári, je to predpoklad, že ho zaujíma, čo žena rozpráva. Dôležité je všimnúť si podstatný rozdiel, lebo ženy povedia, že očný kontakt je dôležitý. Áno, je, ale keď sa vám muž pozerá na tvár, má záujem. Akonáhle vám putuje zrakom po tele, či už na prsia, na nohy, vráti sa späť, teda neudržiava priamy očný kontakt, v takom prípade je to o sexualite. Treba si na to dávať veľký pozor," hovorí Nora Lauková.

Ruky s vystrčeným palcom smerom z vrecka, alebo chytanie opasku, ochladzovanie sa u muža, chytanie sa za golier, oprašovanie si odevu - to všetko svedčí o tom, že muž má o vás záujem.

Ako vzbudiť u muža ešte väčší záujem?


"Ženy sú spravidla romantickejšie duše, takže aj ich gestá a prejavy neverbality sú v prípade záujmu o muža romantickejšie. To znamená, že si prehŕňajú často vlasy rukou k telu, šúchajú si krk, chytajú sa dekoltu, rozšírené zreničky, trošku podvihnuté obočie. Dôležitá je aj práca s telom, ženy sa viac naklonia k mužovi, preložia si nohu cez nohu, hrajú sa s pohárom a približujú tak priestor," hovorí Nora Lauková.

Muži sú od prírody lovci a urobia všetko preto, aby svoju korisť dostali. Keď ju však dostanú, čo potom? "Pokiaľ sa v období zamilovanosti nestanú z partnerov aj priatelia, tak keď zamilovanosť vyprchá, rozídu sa. Jedného dňa sa totiž môžete zobudiť s tým, že koho to máte vedľa seba, pretože je preč chémia. Vedci tvrdia, že zamilovanosť a chémia trvá dva roky a tá príroda si to tak vymyslela, že dovtedy máte mať dieťa. Nejde o to, aby ste stretli princa a mali sa dobre, ale o to mať deti. Tak to chce príroda," hovorí spisovateľka Ivana Havranová.


BRATISLAVA/ Teleráno

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.