Radikálne im zvýšili nájom a teraz sa boja, že skončia na ulici

Ľudia majú obavy.
Zdroj: TV Markíza

Nový vlastník im však najnovšie oznámil, že v bytoch môžu dočasne ostať ale s novými nájomnými zmluvami.

Žijú z ruky do úst a navyše tŕpnu, že prídu aj o strechu nad hlavou. Ubytovne v Tlmačoch, kde žijú desiatky rodín, kúpil nový majiteľ a ľudia majú strach, že ostanú na ulici.

Ubytovne vlastnili Slovenské energetické strojárne v Tlmačoch. Nový majiteľ ľuďom oznámil, že do konca mesiaca sa majú vysťahovať. Býva tu aj Ivan, ktorý sa stará o 84-ročnú mamu.

„Obesím sa a hotovo. Poviem otvorene," povedal obyvateľ ubytovne Ivan Jašek.

Nový vlastník im však najnovšie oznámil, že v bytoch môžu dočasne ostať ale s novými nájomnými zmluvami. Doteraz platila rodina za byt najviac 200 eur, ale odteraz to má byť inak.

„Dali nám možnosť, že tu môžeme ostať, ale len dočasne na nejaké dva mesiace, za podmienok 450 eur," uviedla pani Monika Tomčániová.

„Manžel je invalidnom dôchodku, ja som na invalidnom dôchodku. Manžel dostáva 130 eur, ja 115," vysvetlila pani Monika


Nový vlastník ubytovne však zdôraznil, že nechce nikoho pripraviť o strechu nad hlavou.

„Avšak vzhľadom na energetickú náročnosť a vek budov, ktorý presahuje viac ako 60 rokov, bude musieť dôjsť k alikvótnemu navýšeniu nájomného, ktoré bude primerane reflektovať skutočnú hodnotu obývaného priestoru," vysvetlil právny zástupca firmy Letura, s.r.o Miroslav Kadúc.

Navyše vraj bude postupovať korektne, v súlade so zákonom a riešenie pre ľudí budú hľadať aj v komunikácii s primátorom. Ľudia sa ale boja, že na zvýšené nájomné nebudú mať.

Nešťastní obyvatelia bytovky, ako aj jej noví majitelia, si budú situáciu vyjasňovať na spoločnom stretnutí na budúci týždeň.

LEVICE/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nájom

Dôležité udalosti