Kňažko priznal porážku

Milan Kňažko po príchode do centrály počas 1. kola volieb
Zdroj: TASR

Urobil tak ako prvý z kandidátov.

Prezidentský kandidát Milan Kňažko pol hodinu po polnoci priznal volebnú porážku. Jeho reakciu si pozrite na videu.

Zdroj: TASR

Z dvesto pozvaných hostí je v priestrannej konferenčnej sále prítomná už zhruba polovica. Po Kňažkovi sa hosťom prihovoril hudobník Laco Lučenič, ktorý kandidáta sprevádzal počas jeho volebnej kampane.


Ku Kňažkovi prišiel aj Kisov bývalý partner

Medzi pozvanými je rad Kňažkových kolegov z divadla, ako Milan Lasica, Marián Labuda, Richard Stanke, Ján Grešo, Henrieta Mičkovicová, Alexander Bárta. Herci však zatiaľ ešte neprišli, niektorí z nich musia najprv odohrať divadelné predstavenie.

Je tu však už napríklad politológ Miroslav Kusý, bývalý poslanec slovenského parlamentu za SDKÚ-DS Ondrej Matej, či Igor Brossman, ktorý s Kňažkovým protikandidátom Andrejom Kiskom spoluzaložil Dobrého anjela, v tejto kampani však podporil Kňažka.

Z politikov by sa mal tiež objaviť Jozef Viskupič (OľaNO), či popri Kňažkovi ďalšia významná tvár novembra'89 - Ján Budaj, ktorý dnes pôsobí v bratislavskej komunálnej politike a je viceprimátorom hlavného mesta.

Hrušovský voľby vyhodnotí zajtra

Kandidát na prezidenta Pavol Hrušovský (KDH, Most-Híd a SDKÚ-DS) bude čakať na výsledky prvého kola prezidentských volieb doma v rodinnom kruhu. Ako povedal, jeho volebný štáb prerušil svoju prácu dňom, kedy sa skončila volebná kampaň.

"Zajtra ráno o pol ôsmej sa zídeme v centrále. Vyhodnotíme výsledok, politicky a stranícky sa potom rozhodneme ako ďalej," skonštatoval. Na výsledky sa rozhodol čakať tam, kde sa cíti najlepšie, teda v rodinnom prostredí. "Nič sa nedeje, žiadne iné dôvody ako pokoj nemám," potvrdil Hrušovský.

BRATISLAVA, NITRA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.