Pri zobrazení prvých výsledkov sa v centrále Kisku strhol potlesk

Andrej Kiska prichádza do centrály po 1. kole volieb
Zdroj: SITA

V nich sa podnikateľ a filantrop umiestnil na druhom mieste za premiérom.

Po zobrazení prvých výsledkov na televíziách krátko po 23.00 h sa v centrále občianskeho kandidáta Andreja Kisku strhol potlesk. V nich sa podnikateľ a filantrop umiestnil na druhom mieste za premiérom a prezidentským kandidátom Smeru Robertom Ficom. "Spočítaných je málo hlasov, treba počkať," reagoval Kiska.

Zdroj: SITA

V centrále v jednom z bratislavských hotelov je aj jeho dcéra dcéra Natália, ale aj speváčka Lucia Lužinská či manažér a spoluzakladateľ vzdelávacieho združenia Manageria Stanislav Boledovič. "Zatiaľ sa cítim výborne, atmosféra je výborná," hovorí po 23.00 h Kiska. Tvrdí, že nervózny nie je, aj keď "vnútorný pocit nepokoja tu je." "Za mnou sú dva roky práce, mnoho dobrovoľníkov, ľudí, ktorí mi veria, ktorí mi vyjadrili podporu. Teraz len treba vydržať," dodáva. Poukázal tiež na silnú antikampaň voči svojej osobe.


Kiska prišiel do svojej volebnej centrály krátko po 22.00 h. Povedal, že s napätím čaká na výsledky a s úsmevom privítal novinárom a hostí. Tí sa v Kiskovej volebnej centrále začali schádzať po 20.00 h. V miestnosti je pokojná atmosféra, voľne tu diskutujú hostia kandidáta a novinári.
Kiska dnes odvolil v Poprade. Ráno strávil podľa vlastných slov v kruhu rodiny, vrátane dcéry,

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.