Procházka: Ľudia sa ozvali a formulovali svoj nárok

Radoslav Prochazka, volby, prezident.jpg
Radoslav Procházka, voľby, prezident Zdroj: SITA

V prezidentských voľbách skončil za postupujúcim Kiskom.

Tri druhy pocitov sa po neoficiálnom zverejnení výsledkov prvého kola prezidentských volieb miešali v Radoslavovi Procházkovi, ktorý tesne na druhé - postupové miesto nedosiahol.
"Najslabší je pocit sklamania z toho, že sa nám nepodarilo postúpiť do druhého kola a zabojovať o víťazstvo," povedal Procházka pred novinármi.

Dodal, že silnejšie sú pocity vďačnosti a záväzkov. Vo svojom vyjadrení sa poďakoval aj všetkým protikandidátom za to, že s nimi mohol zviesť otvorený a poctivý súboj.

Zdroj: SITA


Ocenil, že viac ako 400.000 ľudí si prialo vidieť ho v úrade hlavy štátu. "Je to obrovský záväzok. Vnímam to ako dôveru, ktorú nechcem a nesmiem sklamať," zdôraznil.
Za najdôležitejší však Procházka považuje odkaz, ktorý v týchto voľbách o sebe Slovensko vydalo. "Nebolo to o mojom výsledku a mojich ambíciách. Bolo to o nádeji, ktorú sme Slovensku chceli priniesť a aj ju prinesieme," vyhlásil.

Vyjadril nádej, že v štáte raz môže nastať stav, kedy tu bude spravodlivosť, poriadok a rovnováha. "Slovensko dnes odkázalo, že sme zrelý národ, ktorý si nenechá naveky skákať po hlave. Ľudia sa ozvali a formulovali svoj nárok," doplnil Procházka s tým, že obyvatelia dali jasne najavo, že chcú od štátu to, čo im patrí - poctivú službu od tých, ktorých si za to platia.
O svojej politickej budúcnosti odmietol špekulovať a vyhlásil, že o všetkom, čo nastane, ale aj o zhodnotení kampane, bude informovať do 48 hodín od oficiálneho vyhlásenia výsledkov volieb.

Situácia pred prvými výsledkamiVeľmi opatrne sa k prvým zverejneným výsledkom vyjadroval kandidát na prezidenta Radoslav Procházka, ktorý je zatiaľ na treťom mieste. Prvý je Robert Fico, od druhého Andreja Kisku Procházku delia len približne štyri percentá. 

Procházka uviedol, že večer sa začína napínavo. Jeho ambíciou je prebojovať sa do druhého kola. „Treba počkať na ďalšie výsledky. Zatiaľ je spočítaných veľmi málo okrskov. Uvidíme, keď bude spočítaných 20-30 percent, tak budeme mať presnejšie predstavu," povedal Procházka a doložil, že sa potvrdzujú odhady z prieskumov. Povedal, že nevie odhadnúť, či sa mu podarí získať viac hlasov.


Atmosféra vo volebnom štábe Procházku je oveľa živšia a zverejnenie prvých priebežných výsledkov prijali jeho priaznivci búrlivým potleskom.

KOŠICE/SITA, TASR - doplnené

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.