Kňažko podporí Kisku

Milan Kňažko
Zdroj: SITA

Čarnogurský a ani Bárdos ani jedného z kandidátov.

Aj napriek neúspechu v prvom kole volieb prezidenta si Milan Kňažko vyslúžil vo svojom volebnom štábe "standing ovation". Svoju prehru priznal pol hodiny po polnoci, keď už boli zrátané hlasy v takmer všetkých volebných obvodoch. Na tlačovej konferencii poďakoval podporovateľom, najmä však voličom, ktorí mu odovzdali hlas. Neúspech vo voľbách v ňom vyvolal podľa jeho slov "zmiešané" pocity.

"Som vďačný ľuďom a som rád, že na Slovensku je viac ako 200-tisíc ľudí, ktorí veria v to, čo ja. Napĺňa ma to uspokojením. Na druhej strane som sklamaný, že ich nie je 800.000," povedal.
Kňažko vyjadril presvedčenie, že jeho voliči nestratia ideály, ktoré majú len preto, že nesplnil to, v čo dúfali. "Teraz bude podstatné, aby v druhom kole ten, kto postúpi, naplnil svoje sľuby. Nie tak kvôli nemu, ako kvôli tým ľuďom. A nielen tým ľudom, ktorí ho volili, ale aj tým, ktorí ste volili mňa," apeloval.

Súper kandidáta Smeru-SD Roberta Fica v druhom kole volieb môže rátať s Kňažkovou podporou. Sľub zo svoje prvej tlačovej konferencie mieni dodržať. "Moje bilbordy budú patriť tomu, kto postúpi do druhého kola. Všetkých sedem," doplnil sarkasticky.

Ani jeden z nich

Ján Čarnogurský v prezidentských voľbách nepodporí ani jedného z kandidátov, ktorý postúpi do druhého kola.

"Pokiaľ ide o druhé kolo prezidentských volieb, ponechávam vec na rozhodnutí voličov. Som presvedčený, že voliči sú dostatočne rozhľadení na to, aby vedeli sami zaujať zodpovedný postoj v druhom kole. Jednoducho to ponechávam na voličov, aby sa sami rozhodli. Nepodporím protikandidáta Roberta Fica," skonštatoval po skončení prvého kola prezidentských volieb Čarnogurský.

Sám však priznal, že vo voľbách dosiahol slabší výsledok, ako očakával. "Vo svojej volebnej kampani som chcel zdôrazňovať určité predstavy o usporiadaní Slovenska smerom dovnútra aj pôsobením Slovenska smerom navonok. Konštatujem, že to našlo menší volebný ohlas u voličov, ako som očakával, ale rešpektujem toto rozhodnutie voličov," uviedol Čarnogurský.

Rovnaký postoj na tlačovke po voľbách Gyula Bárdos, ktorý skončil na 5. mieste, oznámil, že ani jedného z nich nepodporí.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti