Už je to čierne na bielom! Ľudia zaplatia za elektrinu toľko ako vlani

Žiarovka
Zdroj: Shutterstock.com

ÚRSO už vydal cenové rozhodnutia pre najväčších dodávateľov elektriny.

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví v týchto dňoch intenzívne pracuje, v spolupráci s regulovanými subjektmi, na čo najrýchlejšom ukončení cenových konaní s menšími dodávateľmi elektriny. Informoval o tom vo štvrtok hovorca ÚRSO Radoslav Igaz.

"Pre troch najväčších dodávateľov na Slovensku - Východoslovenskú energetiku, a. s., Stredoslovenskú energetiku, a. s. a Západoslovenskú energetiku, a. s už cenové rozhodnutia vydal v utorok. Títo dodávatelia budú po nevyhnutných úpravách systémov postupne kontaktovať svojich zákazníkov. VSE, SSE a ZSE Energia majú pritom v portfóliu vyše 90 % všetkých odberateľov elektriny na Slovensku," spresnil.

Ešte v piatok ÚRSO informoval, že ukončuje aj vydávanie cenových rozhodnutí podľa novej vyhlášky o elektroenergetike. Cenové rozhodnutia v tejto oblasti sú rovnako účinné od 1. januára 2017.

Pre všetkých odberateľov tak platia v tomto roku ceny na úrovni roka 2016, a to spätne od 1. januára. "V prípade vyúčtovacích faktúr, ktoré obsahujú aj obdobie mesiacov január, prípadne aj február roku 2017, by mali dodávatelia na základe nových cenových rozhodnutí vystaviť odberateľom opravné faktúry, respektíve dobropisovať rozdiel v cene," doplnil Igaz.

ÚRSO a jeho bývalý predseda Jozef Holjenčík čelili od začiatku roka vlne kritike politikov aj médií. Dôvodom bola zmena cien energií na tento rok, ktorá pre vyššie fixné poplatky v mnohých prípadoch spôsobila výrazné zvýšenie faktúr pre odberateľov. Holjenčík zo svojej funkcie odstúpil 8. februára.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme úrso

Dôležité udalosti