V šťastnom manželstve musia piť obaja. Alebo nikto!

Ilustračná snímka.
Zdroj: shuterstock.com

Alkoholici vraj majú krajší vzťah.

Staré porekadlo hovorí - v manželstve môže piť vždy iba jeden, aby rodina neskrachovala. Ale opak je pravdou. Na to, aby zväzok vydržal musia partneri piť rovnakou mierou alebo vôbec. Ak si abstinent zoberie za manželku milovníčku liehových nápojov, tak vzťah má minimálnu šancu na úspech.

„Čím je väčší rozdiel v konzumácii alkoholu medzi partnermi, tým je to horšie," hovoria psychológovia z buffalskej univerzity. Podľa nich najspokojnejšie spoločne žijú buď dvaja abstinenti, dva občasní konzumenti alebo dvaja alkoholici. Nikdy však nie abstinent a častý konzument alkoholu.

Zdroj: shuterstock.com

Tieto čísla vzišli z analýzy viac ako 600 manželstiev počas deviatich rokov. „Výsledky naznačujú, že problémy v manželstvách spôsobujú práve rozdiely v konzumácií alkoholu, ale nie pitie samotné," vysvetľuje doktor Kenneth Leonard zo spomínanej univerzity.

Rozvod, alkohol a rodina

Zastáva názor, že v manželstvách, v ktorých sa pije, sa partneri častejšie hádajú a rozvádzajú. Platí to však iba vtedy, keď sa partneri nezhodnú na miere pitia alkoholických nápojov. Dvaja alkoholici môžu mať, a väčšinou majú, spokojnejšie manželstvo než partneri, z ktorých jeden nepije vôbec a druhý občas.

„Nadmerná konzumácia je často dôvodom na rozvod vtedy, keď sa to týka iba jedného partnera," dodáva Leonard.

Alkoholici však, pretože spolu vydržia, patria k najhorším rodičom. A hlavne - klíma, ktorú vytvárajú rozhodne nepatrí k ideálnemu prostrediu pre výchovu detí.

BRATISLAVA/zg

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti