V Domaniži ostali ľuďom oči pre plač. Vandal sa vyzúril na pomníkoch ich najbližších

V Domaniži ostali ľuďom oči pre plač. Vandal sa vyzúril na pomníkoch ich najbližších
Zdroj: TV Markíza

Musel to byť statný chlap, no srdce zrejme na správnom mieste nemal, o zdravom rozume nehovoriac.

Pováľané, rozbité a porozhadzované pomníky. Na cintoríne neďaleko Považskej Bystrice ľudia neveriacky krútia hlavami. So slzami v očiach sa pomaly zmierujú s tým, že miesta posledného odpočinku ich najbližších ostanú bez pomníkov.

Musel to byť statný chlap, no srdce zrejme na správnom mieste nemal, o zdravom rozume nehovoriac. Tak hovoria o neznámom vandalovi, ktorý zneuctil tunajší cintorín, domáci.

Dedinčania videli mladého muža ako krívajúc kráča ráno dedinou. Vraj nastúpil do autobusu a odvtedy sa po ňom akoby zľahla zem. Že sa niečo také stane tu, nepredpokladal nik.

"Poverený príslušník začal trestné stíhanie vo veci prečinu hanobenia miesta posledného odpočinku. Za tento skutok zákon ukladá až dvojročný trest," potvrdila krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Neveľký cintorín v okrajovej časti obce dostal podpásovku. Ľudia sa tu o miesta odpočinku pre svojich najbližších poctivo starajú a po takomto vyčíňaní vandalov prevláda nad hnevom veľký smútok.

"Dávajú sem aj posledné peniaze, len kvôli tomu, aby to tu mali pekné a aby sa tu cítili dobre, keď tu za tým zosnulým prídu a takýto vandal príde a zničí im aj tú poslednú nádej, ktorú na tomto svete ešte majú," povedal rozhorčený starosta Domaniže František Matušík.

Či podmienka alebo riadny trest za mrežami, to nechajú tunajší ľudia na sudcu, no určite by, podľa nich mal škodu zaplatiť. 

DOMANIŽA/ TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Pomník

Dôležité udalosti