Nováky na nohách. Vyzeralo to na lúpež v banke, vystrašil ich záhadný predmet

Nováky na nohách. Vyzeralo to na lúpež v banke, vystrašil ich záhadný predmet

Hasiči najprv s meracím prístrojom kontrolovali, či predmet vyžaruje radiáciu.

Policajti, pyrotechnik a hasiči. V Novákoch bolo rušno. Ľudia si mysleli, že niekto vykradol banku, no všetko bolo inak.

Miesto okolo banky bolo opáskované. Záchranné zložky však na nohy postavil záhadný predmet.

"Niekto na stoličku pripevnil nejakú ampulku s nezistenou látkou, je tam aj nejaký spínač na tom," potvrdil veliteľ dobrovoľných hasičov Peter Rybanský. 

Hasiči najprv s meracím prístrojom kontrolovali, či predmet vyžaruje radiáciu. "Radiácia nebola zistená," povedal veliteľ zásahu Ján Bartolen. 

Čo je to za predmet, je otázne. Nevedel to určiť ani pyrotechnik. "Neznámy predmet bol v tvare sklenenej ampulky oblepenej čiernou izolačnou páskou, pod ktorou bol umiestnený spínač bielej farby s obsahom neznámej chemickej látky," potvrdila trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Policajný pes neoznačil ampulku ako výbušninu. Pyrotechnik sa preto rozhodol predmet zo stoličky odmontovať. Hasiči sa museli obliecť do protichemických oblekov.

"Príde z hasičskej záchrannej brigády jednotka, ktorá látku prevezme na kontrolné chemické laboratórium," povedal na mieste veliteľ zásahu Bartolen. 

Policajti zisťujú, kto neznámy predmet do banky priniesol a prečo. "Páchateľ svojim konaním úmyselne vydal ľudí do nebezpečenstva smrti alebo ťažkej ujmy na zdraví. V prípade jeho zistenia a preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na štyri až desať rokov," dodala policajná hovorkyňa.


 

NOVÁKY/ TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Záhada

Dôležité udalosti